Akordeonistu kvartets “Dancas Ocultas” Rīgā

Jauno mūziķu kvarteta Dancas Ocultas māksla sajūsmina ne vien viņu tautiešus Portugālē - šo ansambli klausās visa pasaule. Jo tā atskaņotā mūzika runā par mīlestību. Jo šie mūziķi liek mums aizmirst par visām ikdienas rūpēm un raizēm.


Trešdien, 2014. gada 12. februārī, pl. 19 Lielajā Ģildē uzstāsies akordeonistu kvartrets «Dancas Ocultas» no Portugāles.


Kvarteta nosaukumam nav nekā kopīga ar okultismu. Tā mūziķi izgudro paši savas dejas - «slēptas», pirms tam nebijušas, kurām iedvesma tiek smelta no tautas mūzikas, no Tango Nuevo un kamermūzikas.


Viens no šo mūziķu skolotājiem - slavenais portugāļu akordeonists Gabriēls Gomess - savulaik viņiem deva viedu padomu izpētīt pašiem savu skaņu pasauli un atrast pašiem savu mūzikas valodu. Viņi sekoja meistara mācībai. Un mūziķu sadarbība ar horeogrāfu Paulo Ribeiro un Gulbenkian Ballet trupu, viņu regulārās uzstāšanās starptautiskos festivālos un lielie panākumi mūzikas gadatirgū Womex 2010 ansamblim atnesa pasaules slavu. Viņi ir spēlējuši Vīnē, Zalcburgā, Kopenhāgenā, Luksemburgā un Budapeštā, koncertceļi ir veduši viņus cauri Holandei, Taivānai, Spānijai, Itālijai, Šveicei, Vācijai… Taču galvenais - viņi ir radījuši paši savu mūzikas Visumu, kurā mēs visi jūtamies līksmi un labi.


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas