Anglikāņu baznīcā aicina uz koncertu “Mēnesstīgas”9. decembrī plkst.18.00 Rīgas Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā notiks kamermūzikas koncerts “Mēnesstīgas”, kurā muzicēs kamerkoris “Vox animae” un stīgu kvartets. Ieeja koncertā - bez maksas.

Diriģentes Sindijas Druvas vadībā kamerkoris “Vox animae” kopā ar mūziķēm Renāti Vilnīti (vijole), Annu Zvejnieci (alts), Inesi Žugu (vijole) un Ilzi Drozdovu (kontrabass), solistiem Anniju Austru Krēsliņu, Robertu Dombrovski un Līgu Goldbergu Adventa laika noskaņā aicinās ieklausīties mēnesstīgās.

“Mēnesstīgas ir stīgas, uz kurām var spēlēt tikai tad, kad skaidrā ziemas vakarā uzlec mēness. Tajās vibrē mūzika, kurā skan dziļi jautājumi par pārpasaulīgo, mūžīgo un neatminamo. Kurā izdzied ilgošanos un atbildes uz ilgi meklēto. Un tad uzaust Adventes rīts, kurā mirdz vēl tikko jaušama, bet sildoša mēnessgaisma” - tā koncerta ieceri un noskaņu raksturo tā veidotāji.

Programmā garīgā mūzika un opusi stīgām, kuru autori ir spilgti 20. - 21. gs. dažādu tautu komponisti: Pāvels Lukaševskis (Pawel Lukaszewski), Antonīns Tučapskis (Antonín Tučapský), Bendžamins Britens (Benjamin Britten), Ēriks Ešenvalds, Džovanni Skaliči (Giovanni Scalici), Francs Bībls (Franz Biebl), Filips Glāss (Philip Glass), Semjuels Barbers (Samuel Barber) un Rodžers Eimss (Roger Ames), kā arī kāds īpašs Jozefa Reinbergera (Josef Rheinberger) skaņdarbs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas