Animācijas filma “Zelta Zirgs” turpina startēt pasaules festivālosFilmu studijas “Rija” animācijas filma ”Zelta Zirgs”, kas pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 2014. gada augustā, joprojām startē pasaules festivālos – 2015. gada novembrī filma viesosies Indijā, Austrālijā un Londonas Barbican centrā, informē Nacionālais kino centrs.

Jau 14. novembrī sākas divi festivāli dažādās valstīs – 14. un 15. novembrī Austrālijas pilsētā Sidnejā notiek Baltiešu filmu dienas, kurās Latviju pārstāv Zelta zirgs un spēlfilma Džimlai-rūdi-ralallā! (2014), savukārt no 14.- 20. novembrim Zelta zirgs piedalīsies konkursa skatē 19. starptautiskajā bērnu filmu festivālā The Golden Elephant Indijā ( 19th ICFFI) un arī režisors Reinis Kalnaellis dodas uz Indiju prezentēt savu filmu milzīgajai auditorijai. CFSI (Bērnu Filmu Biedrība Indijā) savā uzmanības lokā ietver filmas, kas nodrošina pilnvērtīgu izklaidi bērniem, paplašinot to dzīves skatījumu, un iedrošina aktīvi domāt par apkārtējo pasauli. Organizējot filmu seansus visā valstī un sasniedzot aptuveni četrus miljonus skatītāju gadā, CFSI ir kļuvis par jaudīgāko bērnu filmu izplatītāju Dienvidāzijā.

21. – 22. novembrī Zelta zirgs piedalīsies Londonas Framed Film Festival, kas notiek Barbican centrā. Framed Film Festival ir vienīgais festivāls Londonā, kurš koncentrējas uz starptautiskām bērnu filmām. Festivāla organizatori aicinājuši Zelta zirgu izrādīt šā gada festivālā, uzsverot, ka šī filma ir lielisks stāsta un animācijas savienojums. Citur pasaulē Zelta zirgs jau vairākkārt izvēlēts par dažādu festivālu atklāšanas filmu, savukārt Igaunijā panākta vienošanās par filmas demonstrēšanu kinoteātros.

Pilnmetrāžas animācijas filmu Zelta zirgs kinoteātros Latvijā noskatījušies vairāk nekā 20 tūkstoši skatītāju. Filma pirmizrādīta Latvijas televīzijā šī gada 1. janvārī un atkārtoti izrādīta septembrī, tā ir pieejama DVD diskos grāmatu veikalos, un/vai video izplatīšanas vietās visā Latvijā.

Šobrīd animācijas filmas Zelta zirgs režisors Reinis Kalnaellis strādā pie Nacionālā Kino centra atbalstītas animācijas īsfilmas Dziedošās vistas neparastie piedzīvojumi, kas nākamā gada sākumā nonāks uz kinoekrāniem Latvijā, savukārt konkursā Latvijas filmas Latvijas simtgadei piedalās Reiņa Kalnaeļļa animācijas filmas projekts Ābolrauša šūpuļdziesma, un filmas producents Vilnis Kalnaellis stāsta, ka dziesma no šīs filmas esot izvēlēta kā priekšnesuma sastāvdaļa vienā no šāgada gaismas festivāla Staro Rīga norises vietām.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas