Apgāds ”Mansards” laiž klajā grāmatu “Ziedošais ķiršu dārzs. Tukuma Imants”Apgāds ''Mansards" laidis klajā grāmatu "Ziedošais ķiršu dārzs. Tukuma Imants".

Grāmatas sastādītājs, tukumnieks un publicists Arnis Šablovskis apliecina: ”Dzejnieks un mazpilsēta jau no pirmās satikšanās reizes iemīlējās viens otrā un turpināja šīs attiecības skaisti kopt. Dzejnieka iedvesmas impulss te joprojām turpina augt un nu jau ar zināmu regularitāti piedāvā ziedoniski skaistas izpausmes.”

Šis stāsts līdz šim Ziedoņa lasītājam palicis nelasīts, un grāmatas autors un izdevējs ir pagodināti atklāt lietas, kas par dzejnieku vēl nav pateiktas. Vēstuļu pirmpublicējumi, dzeja, raksti, veltījumi, reti foto, skolotāju un skolasbiedru atmiņu stāsti, kuri atklāj, ka ”Imants jau toreiz literatūrā meklēja problēmas”, Māras Zālītes, Ērika Hānberga, Ivetas Šimkus esejas, kā arī sarunas ar dzejnieka tuviniekiem un laikabiedriem: Ausmu Kantāni-Ziedoni, Gunāru Janaiti, Sarmīti Ēlerti un citiem.

Grāmata ”Ziedošais ķiršu dārzs. Tukuma Imants” lasītāja rokās būs dārgums jo vairāk tāpēc, ka tā ir dziļi personiska un ar šī personiskā palīdzību var pilnveidot lasītāja attiecības ar Ziedoni un pasauli.

Grāmatas atvēršana norisināsies sestdien, 29. augustā plkst 16.30 Tukumā, Katrīnas laukumā pie I. Ziedoņa dzejoļa ”Tukums” objekta.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas