Ar 45. sezonas jubilejas izrādi Cēsis viesosies Polijas dejas teātrisSvētdien, 6. oktobrī, Koncertzālē “Cēsis” viesosies Polijas dejas teātris ar savai 45. gadadienai veltīto iestudējumu “45”. Deja un mūzika šajā izrādē savijas neparastā un jaunā veidolā, bet stāstu kustībā atklāj 20 dejotāji.

Horeogrāfa Jaceka Przibiloviča (Jacek Przybyłowicz) Dejas izrāde “45” tēlainā veidā atspoguļo jaunu dejotāju apzināto lēmumu izvēlēties mākslu par savu dzīves aicinājumu, kā arī ceļu uz to. Par izrādes centrālo vadmotīvu kļūst ceļojums - ceļojums kā simbols, kā meklējumi, kā horeogrāfiska kompozīcija un interaktīvs ielūgums skatītājam iejusties konkrētās ainās. Iestudējuma veidotāji vēstījuma atspoguļojumā iziet ārpus tradicionālās horeogrāfa un komponista sadarbības formas.

1973. gadā dibinātais Poļu dejas teātris ir profesionāls un autonoms kolektīvs, kas lauž tradicionālās izteiksmes formas, atklājot jaunu dejas teātra valodu un uz improvizāciju balstītu radīšanas procesu.

Dejas izrāde “45” tapusi sadarbībā ar Polijas Republikas Kultūras un nacionālā mantojuma ministriju, Lielpolijas Vojevodistes pašvaldības kultūras iestādi daudzgadu programmas INDIPENDENT 2017-2021 ietvaros kā Adam Mickiewicz institūta subsīdiju programmas "Cultural bridges" daļa.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas