Ar “Aerodium” šovu tiks atklāts gaismas festivāls “Staro Rīga”


Šodien, 15. novembrī, sāksies gaismas festivāls „Staro Rīga”, kas ilgs līdz 18. novembrim, četrus vakarus no plkst.18.00 līdz 23.00 festivāla apmeklētājus priecējot ar unikāliem gaismas mākslas objektiem Rīgas ielās un parkos.


Gaismas festivāls tiks atklāts 15. novembrī plkst.18.00 Strēlnieku laukumā, piedaloties Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, nodibinājuma Rīga 2014 vadītājai Diānai Čivlei un „Aerodium” pārstāvei Līgai Gablikai. Pēc svinīgās atklāšanas būs skatāms „Aerodium” uzvedums, kurš daudzkārt bijis redzams ārpus Latvijas, taču Rīgā tiks demonstrēts pirmo reizi. Iespaidīgais šovs apliecinās profesionāļu veiklību darbojoties gaismas tunelī.


„Staro Rīga” festivāls aicina gada tumšākajā laikā priecāties par gaismas spēlēm, tā ir rīdzinieku sarūpētā dāvana pašiem sev, pilsētas viesiem un savai valstij. Šis būs jau sestais festivāls „Staro Rīga”, kas gadu gaitā ir kļuvis par vienu no gaidītākajiem pasākumiem Rīgas kultūras dzīvē.


Šogad festivālā ietverti vairāk nekā 30 objekti, kas rosinās ieraudzīt pazīstamas vietas jaunā gaismā. 2013.gada festivāla mākslinieciskā koncepcija ir „Seši stāsti par prieku”, tādējādi piesakot Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumu programmu, kas arī sadalīta sešās tematiskajās līnijās. Šī gada festivāla devīze mudina arī mums pašiem pa īstam ieslēgt gaismu - ieslēgt prieku!


Festivāla pamatmaršruts būs pilsētas centrālā pilsētas ass Brīvības iela no Daugavmalas līdz Juglai, metot lokus Vecrīgā, Esplanādē un Miera ielā, ar objektiem arī apkaimēs.


Gaismas festivāla ietvaros novembrī tiks realizēta daļa no pieteiktajiem objektiem, jo citas radošās idejas būs skatāmas Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas nogalē 17.-19. janvārī, kad līdztekus citiem atklāšanas notikumiem rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs „Staro Rīga” speciālizlaidums.


Plašāka informācija par gaismas festivālu „Staro Rīga” oficiālajā mājaslapā www.staroriga.lv.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas