Ar dažādiem koncertiem, pasākumiem un aktivitātēm Rīgā ienāks Ģimenes mēnesisNo 12. maija līdz pat 2. jūnijam Rīgā svinēs Ģimenes mēnesi, kurā ikviens laipni aicināts pavadīt laiku kopā ar saviem mīļajiem un baudīt galvaspilsētas pašvaldības sagatavoto kultūras programmu - skanēs koncerti, notiks izrādes, demonstrēs filmas, būs atvērtas interesantas darbnīcas un virkne citu aktivitāšu.

MĀTES DIENA

Par godu Mātes dienai, kas šogad tiks svinēta 12. maijā, pilsētā notiks vairāki koncerti un pasākumi.

Plkst. 12.00 kultūras centrā “Mazā ģilde” norisināsies Mātes dienai veltīts zīmējumu teātris un muzikāla improvizācija “Muzikālā darbnīca”. Tajā piedalīsies gleznotāja Ingrīda Ivane, mūziķis Aleksejs Bahirs un improvizators Varis Klausītājs.

Savukārt plkst. 12.00 kultūras centrā “Iļģuciems” notiks pasākums “Leļļu animācijas pasaulē”. Tā ietvaros būs skatāma filmu studijas “Animācijas brigāde” animācijas filmu izlase un izstāde ar filmās redzamo varoņu lellēm.

Tikmēr kultūras centrā “Imanta” plkst. 12.00 notiks pasākums “Brīnumi klāt!”. Tajā piedalīsies Latvijas Leļļu teātra aktrise Lienīte Osipova, deju studija “Mazais Andžiņš”, vokālais ansamblis “Ildzēni” un “Zinātniskais teātris” no Laboratorium.lv.

Tostarp pēcpusdienā, plkst. 17.00, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” skanēs svētku koncerts “Mīlu Tevi!”, kurā piedalīsies dziedātājs Ainars Bumbieris ar pavadošo grupu, bet plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā skanēs Rīgas sieviešu koru lielkoncerts “Pacel galvu, Baltā māt!”. Koncerts veltīts izcilajai diriģentei Ausmai Derkēvicai.

STARPTAUTISKĀ ĢIMENES DIENA

Par godu Starptautiskajai ģimenes dienai, kas tiek atzīmēta trešdien,15. maijā, nedēļas nogalē norisināsies vairāki koncerti, pasākumi un īpašs ģimenēm veltīts folkfestivāls.

17. maijā plkst. 17.00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” orķestra “Rīga” un dziedātāju Daumanta Kalniņa un Zanes Dombrovskas izpildījumā izskanēs koncerts “Supervaroņi”. Koncertprogrammā, kurā tiks apskatīti ne tikai jauno laiku supervaroņi, bet arī mūsu pašu Lāčplēsis, Trešais tēva dēls un citi, skanēs mūzika arī no tādām populārām kinofilmām kā “Supermens” un “Harijs Poters”. Bezmaksas ielūgumi no 10. maija “Biļešu paradīzes” kasēs. Savukārt 18. maijā plkst. 12.00 koncerts “Supervaroņi” būs klausāms kultūras centrā “Imanta”.

18.maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00 Mežaparka Lielās estrādes iekštelpās un ārtelpā norisināsies Ģimenes dienas pasākums “Sveiks un vesels”. Pasākumā gaidāmas izglītojošas lekcijas, sportiskas aktivitātes, būs vērojams iluzionistu Pecolli šovs, bērniem iespēja iesaistīties radošajās darbnīcās. Kokaru zālē muzicēs Šablovsku un Zemīšu ģimenes.

Savukārt no plkst. 12.00 līdz plkst. 23.00 kvartālā “Jaunā Teika” un konferenču centrā “Fantadroms”, G. Zemgala gatvē 74A, notiks ģimeņu folkfestivāls “Taka”. Tajā interesanti un piepildīti laiku pavadīt aicināti gan lieli, gan mazi. Dienas koncertā uz Strūklaku skatuves no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.30 ar priekšnesumiem uzstāsies folkloras kopas no Latvijas un Lietuvas, dūdenieki un etnoperkusiju grupa “ZemeDunn”.

Tikmēr āra teritorijā notiks aktivitātes teltīs ar dziesmām, dejām, mūzikas instrumentiem, stāstniekiem, spēlēm un tradīcijām. Būs arī tirdziņš un ēdināšanas zona, bet “Fantadroma” konferenču zālē notiks domnīca Aīdas Rancānes vadībā, kur tradīciju kontekstā diskutēs par seksualitāti, auglību un kāzu rituāliem, ceļu uz viņsauli un pirmajiem cilvēka mūža godiem.

Savukārt no plkst. 19.00 līdz plkst. 20.30 “Fantadroma” lielajā zālē notiks vakara koncerts “Kur es saucu, tur skanēja!”, kurā piedalīsies folkloras kopas “Garataka”, “Upīte”, “Banga”, “Grodi”, “Vilkači”, Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, Martynas Pšibišauskas un māsas (Lietuva), grupa “Dārdi”, Suitu sievas un etnoperkusiju grupa “ZemeDunn”. Uz šo koncertu biļetes iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Pasākums noslēgsies ar Nakts dančiem “Fantadroma” lielajā zālē folkloras kopas “Garataka” vadībā.

STARPTAUTISKĀ BĒRNU AIZSARDZĪBAS DIENA

Par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, 1. jūnijā, no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00 Doma laukumā norisināsies Bērnu dienas festivāls. Tajā būs gan koncerti, gan spēles, gan radošās darbnīcas un atrakcijas, kas iepriecinās bērnus jebkurā vecumā.

No plkst. 16.00 līdz plkst. 18.00 kultūrtelpā “Strops” Bolderājas filiālbibliotēkas dārzā notiks pasākums bērniem “Sajūti pārsteigumu”. Tajā gaidāmi Rīgas Cirka skolas audzēkņu priekšnesumi un “Trio Tresensus” koncerts.

Savukārt no plkst. 16.00 līdz plkst. 17.00 kultūrtelpā “Strops” Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalnā notiks Liepājas Leļļu teātra izrāde mazajiem skatītājiem “Ahilleja papēdis”.

Tikmēr no plkst. 18.00 līdz plkst. 19.00 kultūrtelpā “Strops” Čiekurkalna bibliotēkas dārzā notiks izglītojoši interaktīva nodarbība bērniem par ugunsdrošību kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta talismanu Lūsi, dodoties vasaras brīvlaikā, bet no

plkst.19.00 līdz plkst. 20.00 – lielo leļļu muzikālā izrāde bērniem “Ķepaiņiem pa pēdām”.

2. jūnijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00 kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā norisināsies Ziemeļblāzmas 116. bērnu svētki “Sīki, mazi kukainīši”. Programmā – radošās darbnīcas, izzinošas nodarbības, konkursi, atrakcijas un koncerti. Pasākumu vadīs Bizbizmārīte un Bite.

Savukārt plkst. 12.00 kultūras centrā “Mazā ģilde” notiks muzikālās apvienības “BikiGRUPA” koncerts un radošā darbnīca. Koncertā piedalīsies “BikiGRUPA” – Matīss Circenis, Agnese Malnača, Mārtiņš, Marta Smilga, Patriks Stepe un dzejniece Inese Zandere. Radošo darbnīcu vadīs māksliniece Ūnu Laukmane.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas