Ar Deivida Linča filmu “Mežonīgie sirdī” tiks atklāts cikls “Desmit izcili kino ceļojumi”Uzsākot kino vakaru ciklu “Desmit izcili ceļojumi”, kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu AVIS 29. janvārī plkst. 19.00 aicina baudīt pirmo cikla seansu – 90. gadu road movie ikonu, režisora Deivida Linča filmu “Mežonīgie sirdī” (Wild at Heart). Cikla pirmā seansa apmeklētājiem pirms filmas būs iespēja dzirdēt kinokritiķes Dairas Āboliņas sarunu ar autobraucēju sirdī, aktieri Uldi Dumpi un uzdot arī savus jautājumus neformālā gaisotnē.

“Mežonīgie sirdī” ir 1990. gadā uzņemta filma rokenrola stilā, kas kļuvusi par 90. gadu kino klasikas ikonu un apbalvota ar Kannu kinofestivāla augstāko apbalvojumu – “Zelta palmas zaru”. Lulū (Lora Derna) ir bijusi šķirta no sava mīļotā Seilora (Nikolass Keidžs), kamēr viņš izcieš cietumsodu. Atkal satikušies, abi mīlētāji pēc incidenta kādā naktsklubā dodas Kalifornijas plašumos, kur viņus, cerams, neatradīs vajātāji – Lulū pustrakā mamma un algots slepkava, ko viņa uzsūtījusi, lai glābtu meitu no kriminālā mīļotā. Šī bēgšana vienlaikus ir ceļš uz viņu kopīgo brīvību un tuvību, ceļojot pa Ameriku 50. gadu limuzīnā.

“Filmas varoņiem piemīt pasakas varoņu naivums un 90. gadu brutalitāte. Seilors ir bijis cietumā, tomēr mazliet atgādina Elvisu Presliju – viņam ir auto, ģitāra, samtaina, vīrišķīga balss un viņš atzīstas absolūtā mīlestībā ar Love Me Tender. Lulū ir 80. gadu bārbija, taču viņas blondā āriene un manikīrs ir tikai izkārtne, aiz kuras slēpjas patiesa kaisle pret savu vīrieti. Kopā viņiem ne no kā nav bail. Tā ir fascinējoša un biedējoša filma, kur mīlētāji ir kā iemaldījušies no cita laika, kad romantikas bija vairāk un vīrieši valkāja čūskādas žaketes. Filma “Mežonīgie sirdī” atklāja jaunu vektoru šī žanra virzībā. Režisors Deivids Linčs daudzējādā ziņā ir bijis pirmais, arī liekot saviem varoņiem maldīties pa Amerikas ceļiem, atklājot tās plašumus un asfalta horizontāles. Ar humoru izturēties pret puiciski iecerētu vai notikušu vardarbību citi amerikāņu režisori uzdrošināsies tikai pēc Deivida Linča, tikai pēc filmas “Mežonīgie sirdī”,” stāsta kinokritiķe Daira Āboliņa.

“Splendid Palace” sadarbībā ar AVIS ciklā “Desmit izcili kino ceļojumi” visa gada garumā piedāvā iespēju iepazīt road movie žanra labākos paraugus. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās kompetenti līdzbraucēji – kinokritiķi, aktieri un cilvēki, kuru ikdiena sasitīta ar auto.

Ciklā būs skatāmi tādi žanra paraugi kā “Lietusvīrs” (Rain Man, rež. Barijs Levinsons), “Nicinājums” (Le Mepris, rež. Žans Liks Godārs), “Telma un Luīze” (Thelma & Louise, rež. Ridlijs Skots), “Brāļi Blūzi” (The Blues Brothers, rež. Džons Landiss), “Taksists” (Taxi Driver, rež. Mārtins Skorsēze), “Mis Saulstariņš” (Little Miss Sunshine, rež. Valērija Ferisa un Džonatans Deitons), “Trakais Pjero”(Pierrot le Fou, rež. Žans Liks Godārs), “Parīze. Teksasa” (Paris, Texas, rež. Vims Venderss) un “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (rež. Jānis Streičs).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas