Ar Dream Koala un Kasetes koncertu tiks atklāta “Jūras vārti” Jaunā zāle13. februārī plkst. 20:00 ar mūziķa Dream Koala /Berlīne/ un pašmāju apvienības “Kasetes” koncertu tiks atvērta Ventspils teātra nama “Jūras vārti” Jaunā zāle, kas turpmāk būs vieta dažādām kultūras norisēm ārpus ierastā – vietējo un ārvalstu mūziķu koncertiem, teātra un dejas izrādēm, kino un citiem pasākumiem.

Ar skatuves vārdu Dream Koala pazīstams divdesmit gadus jaunais elektroniskās mūzikas mākslinieks Indi Fereira Dasilva (Yndi Ferreira DaSilva). Brazīļu izcelsmes mūziķis dzimis Parīzē Francijā, taču nu jau vairāk kā gadu par savu mājvietu izvēlējies Berlīni. Dream Koala, kura daiļradē apvienotas elektronisko mūzikas instrumentu radītas ritma sekcijas ar ģitārspēli un delikātā falsetā izpildītu dziedājumu, kopš 2011. gada izdevis vairākus īsspēlējošos (no ‘extended play’ angļu valodā) ierakstus. Vizuāli iespaidīgais un apokaliptiskais video dziesmai “Odyssey” un pagājušā gada maijā publiskotais ieraksts “Earth. Home. Destroyed.” mūziķa radošajiem centieniem piesaistīja plašāku gan klausītāju, gan mūzikas kritiķu un pasākumu organizatoru uzmanību. Dream Koala uzstājies “CMJ” rīkotajos koncertos ASV un vairākos aizgājušās vasaras festivālos, sniedzis intervijas žurnālam “Vogue”, interneta medijam “Noisey” un citiem ietekmīgiem par mūziku rakstošiem plašsaziņas līdzekļiem.

2015. gadā Dream Koala plāno sniegt koncertus dažādās vietās pasaulē, kā arī kopā ar draudzeni pievērsties savas mūzikas ierakstu izdevniecības attīstīšanai.

Koncertu Ventspilī ievadīs divu brāļu – Rūdolfa un Kārļa Zagorsku, pirms dažiem gadiem Vaidavā aizsāktais projekts “Kasetes”, kas šobrīd kļuvis par kvartetu. Mūziķi, kuri radošo iedvesmu smeļas pagājušā gadsimta 80. gadu elektroniskajā mūzikā, plašāku klausītāju uzmanību izpelnījās pēc uzvaras grupas “Satellites LV” rīkotajā dziesmu remiksu konkursā. “Kasešu” veidotā versija dziesmai “Pievienojies” tika iekļauta tobrīd vēl aktīvās radiostacijas “Radio 101” rotācijā, un dīdžejs Toms Grēviņš toreiz atzina: “Viņu remikss ir vienīgais, kuru arī man gribētos uzlikt diskotēkā!”

Par dejām vakara noslēgumā rūpēsies dīdžejs Kārlis Ķilkuts.

Biļetes uz Jaunās zāles atklāšanas pasākumu no 27. janvāra nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, kā arī internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas