Ar izklaidēm un pasākumiem 21. jūnijā Ēdoles pilī noritēs Emīla tirdziņšŠogad jau piekto gadu pēc kārtas Ēdoles pils krāšņajos pagalmos, Kuldīgas novadā, 21. jūnijā norisināsies izslavētais Emīla tirdziņš, kurā izklaides tiks piedāvātas visai ģimenei. Ar plašo aktivitāšu programmu un iespaidīgo tirgotāju skaitu, šis Emīla tirdziņš solās būt visvērienīgākais no visiem iepriekšējos gados piedzīvotajiem, šo svētdienu pārvēršot par īstu piedzīvojumu ikvienam tirgus apmeklētājam.

Jautrību un priecīgo atmosfēru varēs izjust kā bērni, tā pieaugušie. Jaunākajiem tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja izmantot sejas apzīmēšanas pakalpojumus, piepūšamo atrakciju priekus, zirgu izjādes, kā arī dažādus teātra uzvedumus ar zīlēšanu un smiešanos. Tāpat tirgus apmeklētājiem Ēdoles pils būs sagatavojusi īpašu trušu izstādi, kurā no tiem būs iespējams apskatīt 21 šķirnes pārstāvjus. Protams, nelaužot tradīciju, visas dienas garumā apmeklētāji varēs skatīties filmu "Emīla nedarbi", vēl vairāk iejūtoties rotaļīgajā un pozitīvajā atmosfērā.

Emīla tirdziņā savu produkciju piedāvās vairāk nekā 150 Latvijas labākie siera ražotāji, mājražotāji kā arī amatnieki, sniedzot apmeklētājiem iespēju iegādāties dažādus izstrādājumus, kaulēties un nogaršot savus darinājumus. Tāpat Ēdoles pils pagalmos lielā katlā uz dzīvās uguns tiks vārīti vēži komendantes un nebēdņa Emīla pavadībā, procesu pārvēršot gandrīz par filmas cienīgu skatu. Vēl pagalmos uz vietas tiks ceptas pankūkas un piedāvāti citi ēdināšanas pakalpojumi, lai atrakcijas apvienotu ar pilnu vēderu.

Kaspars Viškints, Ēdoles pils saimnieks, norāda, ka garlaikoties nesanāks ne mirkli – rosība un sev piemērotākā atrakcija vai apskates objekts būs rodams jebkura vecuma pārstāvim. Tāpat viņš atzīmē, ka bez atraktīvā Emīla tirdziņa būs iespējams apskatīt arī vairākus gadsimtus veco Ēdoles pili, kura ir slavena gan ar savām leģendām, gan krāšņajām zālēm.

"Cilvēki uz tirdziņu varēs doties gan atpūtas, gan izklaides nolūkos. Bez tirgotājiem, stikla pūšanas un jautrajām aktivitātēm, apmeklētājiem būs iespēja baudīt Ēdoles pašdarbības kolektīvu priekšnesumus – gan dejas, gan ansambļu sniegumus, pie tam, priekšnesumi tiks nodrošināti visas dienas garumā! Pēc garās dienas, laicīgi piesakoties, cilvēki varēs nakti pavadīt kādā no omulīgajiem Ēdoles pils numuriņiem, izbaudot neierastu gaisotni un sajūtoties gluži kā citā gadsimtā, pārnakšojot un pamostoties īstā pilī. Katrā ziņā – 21. jūnijā Ēdoles pils būs nodrošinājusi visu, kas nepieciešams lieliskām brīvdienām," norāda pils saimnieks.

Tirgus notiks par godu 1985. gadā pilī uzņemtajai filmai “Emīla nedarbi”, kurā daudzas epizodes uzņemtas Ēdoles pilī. Jāatzīmē., ka šogad filmai aprit jau 30 gadu, tāpēc gaidāmi īpaši krāšņi un atmiņā paliekoši pasākumi.

Jāpiemin, ka apmeklējot Ēdoles pili, bez greznajām pils telpām, tās pagalmiem un dārziem, būs iespēja apmeklēt arī Kurzemes pērli – Kuldīgu, kas atrodas tikai 19 km attālumā. Savukārt, no Ēdoles pils torņiem paveras pasakains skats uz Tempļa kalnu, Dzirnavu dīķi un tā saliņu, dzirnavām, parku, Vankas upes senleju un plašo muižas saimniecisko kompleksu, tādēļ cilvēki bez atpūtas un atraktīvi pavadītā laika Emīla tirdziņā, varēs izbaudīt arī elpu aizraujošo un skaisto dabu Ēdoles pils apkārtnē.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas