Ar koncertiem Rīgā atzīmēs Ceturto Adventi


Svētku noskaņas pasākumi, koncerti, sarīkojumi un koncertuzvedumi bērniem Rīgā turpināsies kultūras centros, baznīcās un koncertzālēs, Ziemassvētku tirdziņos pilsētas parkos un laukumos. Arī Ceturtās Adventes nedēļā rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti uz bezmaksas svētku pasākumiem un aicināti iepazīt piecdesmit "egļu stāstus", apmeklējot festivāla "Ziemassvētku egļu ceļš 2012" vides objektus - gan tradicionāli rotātas, gan neparastas Ziemassvētku egles.


Šajā nedēļā vairākos pasākumos īpaši gaidīti bērni. 21.decembrī kultūras centrā "Ritums" folkloras kopa "Grodi" aicina uz bērnu radošo dienu. 22.decembrī un 23.decembrī VEF Kultūras pilī bērnus ielūdz uz muzikālu izrādi "Burvju skaitļi Ziemassvētkos", kā arī aicina uz tikšanos ar Ziemassvētku vecīti. Šajā pašā dienā vokālais ansamblis "Brīnumiņš" un deju kolektīvs "Mazais Andžiņš" uzstāsies koncertuzvedumā "Kaķpēdiņas Ziemassvētki", kas notiks kultūras centrā "Imanta", bet Rīgas Latviešu biedrības namā bērniem būs koncerts "Reiz Ziemassvētkos", kurā muzicēs bērnu vokālais ansamblis "Knīpas un Knauķi".


Ceturtās Adventes laikā vairāki bezmaksas pasākumi notiks Rīgas kultūras centros un dievnamos. 21.decembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā uz Ziemassvētku koncertu ielūdz Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas muzikālie kolektīvi un solisti. Šajā pašā dienā jauktais koris "Aura" un vairāki solisti klausītājus gaida Sv. Pestītāja baznīcā uz koncertu "Ziemassvētku baltie sapņi". 22.decembrī šajā dievnamā notiks labdarības koncerts "Sirdis gaida", uz kuru īpaši uzaicināti krīzes centra "Dardedze" no vardarbības cietušie bērni, kā arī bērni no Mālpils internātskolas un Latvijas Audžuģimeņu biedrības. Līdz ar muzikālu priekšnesumu kora dziedātāji būs sarūpējuši dāvaniņas un saldumus klausītājiem. Savukārt Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Rīgas Doma meiteņu koris, Jānis Kurševs, Agnese Kanniņa-Liepiņa un Mareta Beitika aicina uz koncertu "Veni, Emmanuel!".


Kultūras centrā "Mazā ģilde" 22.decembrī notiks koncerts "Ziemassvētku zieda noslēpums", bet 23.decembrī koncertā "Ziemassvētku zvaigzne" klausītājus gaida Ingus Pētersons, Madars Kalniņš, Andris Grunte un Artis Orubs. 23.decembrī bezmaksas svētku noskaņas koncerti notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā un Rīgas Domā, kā arī Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā būs koncertu cikla "Adventa mūzikas svētki Rīgā" noslēdzošais koncerts. Šajā nedēļā Sv. Pestītāja baznīcā tradicionālos Ziemassvētku koncertus piedāvā koris "Balsis".


Ziemassvētku priekšvakarā kultūras programmu piedāvā arī Rīgas Ziemassvētku tirdziņi Doma laukumā, Esplanādē un Līvu laukumā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas