Ar leģendāro nakts koncertu Festivālā Ad Lucem viesosies Metjū BārtlijsJūnija beigās, uzreiz pēc vasaras saulgriežiem, uz trīs unikāliem koncertiem aicinās 16. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM. Ar patiesu prieku festivāls Ad Lucem informē, ka savā programmā iekļāvis izcilo čellistu Metjū Bārliju, kura leģendārie nakts koncerti kļuvuši jau par festivāla vizītkarti.

Astoņu stundu garo koncertu 30. jūnija naktī šoreiz būs iespējams klausīties Kristiana Karla fon Stricka villā, Aristida Briāna iela 9, Rīgā.

Klausītāju gaidītā tikšanās ar izcilo improvizācijas meistaru Metjū Bārliju ir vārdiem neaprakstāms un neaizmirstams pārdzīvojums no saulrieta līdz saullēktam. Astoņu stundu garā nakts koncertā, kas sākas plkst. 22.00 un turpinās līdz plkst. 6.00, klausītāji var gremdēties orķestrālos akustiskā un elektriskā čella tembros, vērot video mākslu, vērstu uz uztveres koncentrāciju – sēžot, guļus uz segām, spilveniem vai guļammaisiem. Koncerta laikā var gan iemigt, gan pamosties un nonākt citā, neikdienišķā uztveres dimensijā.

Nakts meditācija ir īpaša festivāla „Ad Lucem” tradīcija, ko 2010. gada vasarā, Vecgulbnes muižā uzsāka Metjū Bārlijs – fascinējošais britu čellists, kura personības spilgta iezīme ir radošums, atvērtība neparastām idejām un uzdrošināšanās, kas nepazīst ģeogrāfiskas, sociālas un stila robežas. Nakts meditācijas koncertā iekļauts ļoti plašs repertuārs no Johana Sebastiana Baha skaņdarbiem līdz Džona Metkāfa un citu mūsdienu komponistu mūzikai, kā arī paša Bārlija improvizācijas akustiskajam, elektriskajam čellam un elektronikai. Festivāla AD LUCEM klausītājus Metjū BĀRLIJS ir sajūsminājis jau vairākus gadus, muzicējot gan solokoncertos, gan kopā ar orķestri „Kremerata Baltica” un pianistu Antonu Ļahovski, bet leģendāru slavu iemantojuši viņa izpildītie koncerti visas nakts garumā.

Metjū Bārlijs ir daudzpusīgs mūziķis, kurš radījis īpašu improvizācijas un orķestrantu interaktīvā izpildījuma apmācības metodi, ko viņš ar lieliem panākumiem pasniedz pasaules vadošo orķestru mūziķiem. „Pasaules drosmīgākais čellists!”, „Vārdiem neaprakstāma spēle!”, „Šokējošais čells!” – tie ir laikrakstu virsraksti, kas pavada M. Bārlija radošumu visā pasaulē. Mūziķis tiešām ir ievērojams ar savu brīvību – uzdrīkstēšanos pārkāpt dažādas robežas un rāmjus, ko tam palīdz viņa virtuozā čella spēle, apbrīnojamās improvizēšanas spējas, atvērtība neparastām idejām, eksperimentiem un citām kultūrām, kā arī patiešām dziļa lietu būtības izpratne. Metjū Bārlijs ir mūziķis ar unikālu, neparasti daudzveidīgu karjeru. Viņš apceļojis vairāk nekā 50 valstu ar solokoncertiem un uzstājies kopā ar slaveniem orķestriem pasaules lielākajās koncertzālēs. Viņš vienlīdz komfortabli jūtas gan improvizējot (tā ir viņa aizraušanās jau 30 gadus), gan atskaņojot Baha svītas un veidojot muzikālu sadarbību ar tradicionālās mūzikas meistariem no Japānas, Filipīnām, Austrālijas, Jaungvinejas, Jaunzēlandes, Indijas, Bangladešas, Irānas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Krievijas, dažādām Āfrikas daļām, Kolumbijas, Havaju salām, arī muzicējot kopā ar džeza māksliniekiem, dīdžejiem un Londonas grime reperiem. Vairāk informācijas par mūziķi vietnē www.matthewbarley.com . Latvijā šī ir vienīgā iespēja šogad dzirdēt unikālo un pasaulslaveno mūziķi.

Starptautiskais Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem” (latīn. – uz gaismu) ieņem īpašu nišu Latvijas bagātajā kultūras norišu klāstā – tas meklē un izceļ garīgumu kā mākslas darba virsvērtību, izvirza to kā galveno mākslinieciskā izpildījuma kritēriju. Festivāls ar mākslas spēka palīdzību aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt ceļu uz pašatklāsmi un gaismu sevī. Festivāla kontekstā ‘garīgums’ saistīts ar cilvēka dvēseles dziļāko būtību, ‘introverts’ apzīmē spēju apzināti iedziļināties būtiskajā un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas