Ar Raimonda Paula mūziku atklās Pavasara festivālu WINDSTREAMPavasara festivāla WINDSTREAM atklāšanas koncerts „MAESTRO – PIANO - RĪGA”, kas skanēs 21. marta vakarā Lielajā ģildē, iecerēts vērienīgs - programma veidota pilnīgi jauna un visi skaņdarbi aranžēti tieši orķestrim „Rīga” un šim koncertam. Piedalīsies dziedātāji Inga Šļubovska, Ance Krauze un Daumants Kalniņš, diriģents Kaspars Ādamsons. Pie klavierēm – maestro Raimonds Pauls.

Jau vairākus gadus orķestris „Rīga” aktīvi sadarbojas ar maestro Raimondu Paulu. 2012. gadā orķestra „Rīga” 40 gadu jubilejas Galā koncertam „Mūzika iedvesmai” tika atjaunotas un atskaņotas divas komponista agrāko laiku partitūras – džeza svīta „Melnās krāsas” un Rapsodija klavierēm un orķestrim, kā arī virkne vokālo kompozīciju. Par koncertu „Mūzika iedvesmai” orķestris „Rīga” ieguva Latvijas Televīzijas gada balvu „Kilograms kultūras”, bet svīta „Melnās krāsas” ar komponistu pie klavierēm ierakstīta 2014. gadā publicētajā ierakstu albumā „Riga Jazz”.

2013. gada novembrī koncertā „Rīgas vitrāžas” orķestris „Rīga” un maestro Raimonds Pauls, solisti Ilona Bagele un Daumants Kalniņš sniedza klausītājiem jaunu versiju vokālajam ciklam „Senās Rīgas vitrāžas”, sadarbojoties ar aranžētāju Vilni Šmīdbergu.

Minētās koncertprogrammas skanējušas gan 2014. gadā Rīgas svētku laikā, gan 2013. gadā Cēsu mākslas festivālā un citviet Latvijā. Tagad – 2015. gada pavasarī klausītāju vērtējumam un baudījumam tiek nodota trešā programma „MAESTRO – PIANO – RĪGA”.

Koncerta programma veidota no Raimonda Paula vokālām un instrumentālām kompozīcijām, tostarp teātra un kino mūzikas. Orķestra „Rīga” un diriģenta Kaspara Ādamsona sniegumā skanēs mūzika izrādei „Meža gulbji” un skaņdarbs „Vecmodīgs kino”, kurā izmantotas 1977. gadā uzņemtās kinofilmas „Dāvanas pa telefonu” melodijas. Pirmatskaņojumu piedzīvos trīs skaņdarbi – „Daina”, „Romance” un „Ekspromts”, kuros saksofona solo atskaņos Oskars Petrauskis.

Solistes Ances Krauzes dziedājumā skanēs brīnišķīgās dziesmas latviskās noskaņās „Upei pāri” un „Maza, maza istabiņa”, Inga Šļubovska uzdzirkstīs sen neatskaņotā „Dziesmā par gaili”. No maestro 2014. gada sacerējumiem būs iespēja dzirdēt duetu „Lai kas arī nenotiktu”, ko dziedās I. Šļubovska un D. Kalniņš, kā arī īpaši D. Kalniņam sacerēto dziesmu „Tu esi ceļš”. Savukārt A. Krauze un D. Kalniņš interpretēs dramatisko „Pusnakts balādi” ar K. Skujenieka dzeju.

Jaunās orķestra krāsās ar solistiem A. Krauzi, I. Šļubovsku un D. Kalniņu skanēs dziesmas ar Austras Skujiņas dzeju – „Katedrālē”, „Pajaco”, „Meitenei kafejnīcā”, „Dziesma lietainā vakarā”, „Vieglprātīgā sirds” un „Tango”.

Biļetes uz koncertu „Maestro - piano - Rīga” iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas