Ar stāvovācijām atklāts ceturtais Osokina Brīvības festivāls UkrainaiSestdienas, 20. maija, vakarā Latvijas Nacionālās bibliotēkas koncertzālē ar vērienīgu koncertu tika atklāts ceturtais Osokina Brīvības festivāls Ukrainai, kurš pulcēja simtiem mūzikas cienītāju un Ukrainas atbalstītāju gan klātienē, gan tiešraidē un noslēdzās ar nerimstošām stāvovācijām. Festivāla laikā no līdzšinējo pasākumu biļešu ieņēmumiem un ziedojumiem savākti jau vairāk kā 11 000 eiro Ukrainas atbalstam.

Arī šogad Atklāšanas koncertam festivāls iniciēja jaunas ukraiņu un latviešu mūziķu sadarbības. Uz vienas skatuves satikās iemīļoti latviešu mākslinieki – “Labvēlīgais Tips”, Ralfs Eilands, “Melo-M”, Katrīna Gupalo, “Sub Scriptum” un pats Andrejs Osokins, lai radītu kopīgus muzikālus numurus ar ukraiņu mūziķiem – Darju Leleko, Anastasiju Jačmenkinu, Anastasiju Vasilenko, Viktoriju Prituļaku un Jevgēniju Nasonovu. Koncertā piedalījās arī divas latviešu-ukraiņu grupas, kuras tika radītas Latvijā īsi pēc Krievijas karadarbības sākšanās Ukrainā – “Varakuta” un “Shakima Trio”, kā arī Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas koris, kurā nu dzied arī astoņi bērni no Ukrainas. Koncertu ar uzrunu un pateicības raksta pasniegšanu Andrejam Osokinam atklāja jaunais Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols.

“Neticami, cik strauji ir attīstījies festivāls – tas dzima covid ierobežojumu laikā pirms četriem gadiem un nu ir kļuvis par vērienīgu Latvijas kultūras dzīves notikumu. Sākumā mūsu komanda bija pavisam maziņa un visu darījām paši – ne tikai spēlējām koncertus, bet strādājām pie reklāmas, radījām programmu konceptus, paši bijām gaismotāji un skaņotāji koncertos, nēsājām galdus, mazgājām grīdas, skenējām biļetes, vienreiz pat Katrīna bija bārmene. Nu mūsu komanda ir liela un spēcīga un apvieno lieliskus dažādu jomu profesionāļus, kuri kopīga sapņa dēļ rada fantastiskus pasākumus mūziķiem, aktieriem, māksliniekiem un viņu klausītājiem,” atklāj festivāla idejas autori un organizatori Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins.

Festivālu turpinās divas jaunas koncertprogrammas – Andreja Osokina un Festivāla stīgu kvarteta koncerts 27. maijā kultūrtelpā “Ola Foundation” un Gundara Āboliņa un Andreja Osokina koncerts “Sajūtu spēles” 28. maijā Melngalvju namā. Jūnija sākumā Anglikāņu baznīcā izskanēs divas neparastas programmas – 1. jūnijā notiks koncerts “Cilvēki, kaķi un mūzika”, savukārt 2. jūnijā – “Avangarda nakts koncerts”. 4. jūnijā “Amoralle Level-Up” dzirdēsim Katrīnu Gupalo, bet Noslēguma koncerts šogad būs 10. jūnijā Rīgas Vāgnera namā. Tajā piedalīsies aktrises Dita Lūriņa, Larisa Semirozumenko, stīgu ansamblis “Kremerata Lettonica” un Andrejs Osokins. Pirms koncerta Vāgnera namā notiks ukraiņu mākslinieces Darjas Kalašņikovas performance “Cik ilgi tas var turpināties?”, kā arī Ukrainas karam veltīta izstāde. 11. jūnijā kultūrtelpā “Ola Foundation” notiks festivāla epilogs – Georgija Osokina solokoncerts.

Visi festivāla laikā gūtie biļešu ieņēmumi tiks novirzīti Ukrainai – humanitārai, medicīnas, aizsardzības un mājdzīvnieku palīdzībai. Ziedot šiem mērķiem var arī portālā Ziedot.lv īpaši izveidotā ziedojumu akcijā “Osokina Brīvības festivāls – Ukrainas cilvēkiem”, kas pieejama www.ziedot.lv/osokina-brivibas-festivals.

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas