Ar vairākiem koncertiem un gaismu šovu sāksies Rīgas svētkiPiektdien, 17. augustā, ar koncertu Vērmanes dārzā „Laikmets un mūzika”, ar Imanta Kalniņa dziesmu vakaru Grīziņkalnā, koncertciklu „Dziesmu tilti” un gaismas šovu „Ūdens stāsts mēness gaismā” sāksies Rīgas svētki 2018 – pilsētas 817. dzimšanas dienas svinības. Trīs svētku dienās rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgo pasākumu programmu gan 11. novembra krastmalā, gan Vērmanes dārzā, gan kultūras iestādēs, gan parkos un laukumos pilsētas centrā un apkaimēs.

Kā katru gadu, Rīgas svētku pirmajā dienā notiek jau par jauku tradīciju kļuvis pasākums, kurā tiek godināti tie rīdzinieku pāri, kas laulībā nodzīvojuši 50 gadus. Rīgas domes priekšsēdētāja pieņemšana par godu Zelta pāriem šogad notiks Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”.

Šogad svētki notiek Latvijas valsts simtgades un Rīgas Latviešu biedrības 150. gadadienas zīmē, un par godu šai jubilejai plaša pasākumu programma risināsies Vērmanes dārzā, ļaujot svētku apmeklētājiem iejusties 19. un 20. gadsimta mijas atmosfērā. Svētkus atklās ar koncertu „Laikmets un mūzika”, kurā klausītājus priecēs Rīgas Latviešu biedrības Jubilejas kamerorķestris. Koncertā varēs dzirdēt Latvijā, Rīgā un Rīgas Latviešu biedrībā pirms simt gadiem un vēl agrāk skanējušus skaņdarbus. Kamerorķestris izpildīs Franča Ādama Feihtnera, Džoakīno Rosīni, Riharda Vilhelma Vāgnera, Alfrēda Kalniņa, Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jāņa Kalniņa un Ringolda Ores radīto mūziku. Koncertā piedalīsies solisti Evija Martinsone un Kalvis Kalniņš, diriģents Andris Veismanis.

Savukārt citā Rīgas parkā – Grīziņkalnā piektdienas vakarā varēs baudīt Imanta Kalniņa mūziku. Grīziņkalnā augušā komponista Imanta Kalniņa dziesmas dziedās Austras Pumpures audzēkņi un darba turpinātāji jeb Austrasbērni – Ieva Akuratere, Arnis Miltiņš, Kristīne Sudmale-Locika, Kristaps Sudmalis, Uldis Ozols, Silvija Silava, Anta Eņģele, Inta Pauļuka, Andris Mičulis un citi. Pasākuma īpašie viesi būs Ainars Mielavs un Aigars Voitišķis, kuri klausītājiem izpildīs pašu veidoto Imanta Kalniņa dziesmu programmu, bet vakara noslēgumā klātesošos priecēs Marts Kristiāns Kalniņš un grupa „Autobuss debesīs”. Dziesmu vakaru vadīs un arī sev tuvās Imanta Kalniņa dziesmas izpildīs dziesminieks Goran Gora.

Kā katru gadu, Rīgas svētku laikā notiks arī Ostas svētki, kuru pasākumi risināsies Kronvalda parkā pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas. Līdz ar tradicionālajiem Ostas svētku pasākumiem, šogad apmeklētāji aicināti vērot muzikālu strūklaku un ūdens gaismu šovu „Ūdens stāsts mēness gaismā”, kā arī apmeklēt izglītojoši izklaidējošu interaktīvo instalāciju „Aquatorium”. Pēc plkst. 23.00 līdz pat plkst. 3.00 naktī katru pusstundu pilsētas kanāla krastos pie Rīgas brīvostas pārvaldes bākas varēs izbaudīt romantisku Rīgas ostas stāstu 10 minūšu garumā.

Rīgas svētku pirmajā dienā apmeklētāji gaidīti arī Stacijas laukumā, kur uz „Origo Summer Stage” skatuves uzstāsies koncertcikla „Dziesmu tilti” dalībnieki. Piektdienas koncertā klausītāji dzirdēs VEF Kultūras pils vijolnieku ansambli „Kantilēna”, Kultūras un atpūtas centra „Imanta” vīru vokālo kvartetu „Harmonija Rīgai”, koncertprogrammu “Tornī pulkstens skaita mirkļus…” ar Marta Kristiāna Kalniņa, Kristiānas Stirānes un Līvas Kalniņas piedalīšanos un populāru deju melodiju programmu „Retro ritmos” VEF Kultūras pils tautas instrumentu orķestra „Sadko” sniegumā. Koncertu noslēgs folkmūzikas grupa no Čīles „Montemar”.

Savukārt kinomīļi aicināti uz Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeju, kur skatoties kino materiālus no 1917. līdz 1930. gadam – kinohronikas, dokumentālās un inscenētās filmas – varēs ceļot laikā un redzēt Rīgu apmēram pirms simts gadiem. Kino materiālu izrādīšanu papildinās programma bērniem un improvizācijas teātra izrādes.

Svētku laikā ikvienam būs iespēja apskatīties īpaši veidotas izstādes, izbaudīt koncertprogrammas, apmeklēt vairākus bērniem veltītus pasākumus un tirdziņus, pusdienot Rīgas svētku restorānā, piedalīties sportiskās aktivitātēs un pabūt kādā no vairāk nekā 40 svētku norises vietām.

Svētku dienās 18. un 19. augustā Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas