Arēnā Rīga uzstāsies pasaulslavenā angļu roka leģendas Electric Light Orchestra«Ticket to the Moon, «Time», «Roll Over Beethoven», «Sweet Talking Women», «Here The News» un daudzi citi. Pēc 8 gadu pārtraukuma leģendārā angļu rokgrupa Electric Light Orchestra (ELO) ar vienīgo koncertu atkal viesosies Rīgā, informē portāls www.qazeta.net.

30. aprīlī uz Arēnas Rīga skatuves muzicēs leģendārie grupas ELO jeb ELO Part II mūziķi. 40 gadu garumā ELO ir tikpat populāra kā grupas Beatles dziesmas. ELO tika dibināta 1971. gadā Lielbritānijā un sākotnējā sastāvā bija Birmingemas kulta grupas The Move dalībnieki, kā arī Londonas Simfoniskā orķestra muzikanti. Simfonijas roks jeb simfo-roks – tā varētu nosaukt šo mūziķu darbus, kuri ierakstījuši veselu plejādi transatlantiskus megahitus - «10538 overture», «Roll over Beethoven», «Showdown», «Ma-ma-ma-Belle», «Evil Woman», «Strange Magic», «Living Thing», «Rockaria», «Telephone Line», «Sweet Talkin Woman», un, protams, «Ticket To The Moon».

Viņu izdotie platīna albumi «Eldorado», «Face The Music», «Ole ELO », «Oo the third day», «A new world record», «Oout of the blue» uz mūžiem iegājuši pasaules rokmūzikas vēsturē, bet diski ar nosaukumiem «Discovery», «Time» un «Secret messages» ieguvuši augstākos komercrekordus pārdoto eksemplāru ziņā.

"Electric Light Orchestra" mūzikai nav līdzinieku, tas ir absolūts jaunatklājums, oriģināls un nesatricināms mūzikas stils. ELO veikuši daudz eksperimentus savā radošajā daiļradē: no skarba hārdroka līdz pieklājīgai popmūzikai, savukārt klasiskās mūzikas elementu odziņas ir absolūta viņu panākumu atslēga. Grupas ilggadējā darbība noteikti ir globāli ietekmējusi visu roka un popmūzikas kustību un attīstību visā pasaulē.

Līdz 1986. gadam grupa bija izdevusi 12 studijas albumus un tad tā izjuka. Daudzi fani ar rūgtumu centās samierināties un nodomāja, ka atvadu šovs Londonā bija pēdējais grupas koncerts.

Taču tajā pašā 1986.gadā pēc Džefa Linnas aiziešanas „brīvajā lidojumā”, grupa "Electric Light Orchestra" pievieno nosaukumam sakrālu frāzi - "Part II", saņem spēkus un atsāk koncertturnejas.

ELO koncerti ir neaizmirstams gaismu un melodisko harmoniju šovs katram skatītājam, kurš aizved 2 stundu ilgā romantiskā pasakā un iepriecina ikviena klausītāja sirdi.

Visi ELO dalībnieki dažādos laikos muzicējuši gan grupas pirmajā, gan otrajā sastāvā:

Miks Kaminskis (Mik Kaminski) – vijoles vituozs, 1973
Lū Klarks (Lou Clark) – ērģeles, flauta, 1974
Ēriks Troijers (Eric Troyer) – ģitāra un vokāls, ELO piedalās no 1989. Gada un muzicējis kopā ar Džonu Lenonu (John Lennon), Boniju Taileri (Bonnie Tyler), Billiju Džoelu (Billy Joel) un Selīnu Dionu (Celine Dion)
Parfenons Hakslijs (Parthenon Huxley) – ģitāra, vokāls, ELO. Part II no 1999. gada
Glen Burtniks (Glen Burtnik) – basģitāra, vokāls, ELO. Part II no 1998. gada, muzicējis kopā arī ar Brūsu Springstīnu (Bruce Springsteen), Džonu bon Džovi (Jon Bon Jovi un Patti Smitu (Patti Smith)
Gordons Taunsends (Gordon Townsend) – bungas, ELO. Part II no 1999. Gada.

Biļetes Bilesuserviss.lv kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas