Arī šogad svētku sajūtu radīs Ziemassvētku egļu ceļš

Šogad svētku gaidīšanu galvaspilsētā aizsāks tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi Doma un Līvu laukumos, kā arī Esplanādē. Savukārt, atzīmējot Ziemassvētku eglītes 501. jubileju, rīdzinieki un pilsētas viesi ir aicināti rotāt Rīgas senāko egli Rātslaukumā ar līdzatnestiem rotājumiem. Bet n o 2.decembra festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” ietvaros visā pilsētā būs atrodamas 47 egles jaunos, tradicionālos un pavisam avangardiskos atveidojumos.

No decembra sākuma Rīga piedāvās muzikālu baudījumu dažādām gaumēm pilsētas dievnamos un koncertzālēs. Klasiskās mūzikas šedevri, mūsdienu komponistu skaņdarbi, džeza un latīņu ritmi, simfoniskā un pūtēju orķestra koncerti kamerkoru un gospeļkora uzstāšanās būs baudāma līdz pat Vecgada naktij. Bērnus šajos Ziemassvētkos pārsteigs Rīgas Cirka īpaši sarūpētās izrādes un ciemošanās pie Helgas kundzes Pārdaugavā ar izrādi “Rūķu stāsti”. Tradicionāli krāšņi tiks sagaidīts Jaunais gads ar gadumijas uguņošanu un pasākumu pie latviešu brīvības simbola Brīvības pieminekļa.

Šī gada īpašais Rīgas ziemas sezonas jaunums – Rīgas oficiālais karstais kokteilis ar Rīgas Melno balzāmu “Clavis Riga”, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “Rīgas atslēga”. Tas atrodams labāko galvaspilsētas bāru un restorānu dzērienu kartēs.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas