Armēnijas delegācija atsaka piedalīšanos Eirovīzijas dziesmu konkursā7. martā Armēnijas Valsts Televīzijas oficiāli informēja Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU) ka tā nepiedalīsies Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas šogad norisināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

"Mēs esam patiesi vīlušies par Armēnijas raidorganizācijas lēmumu atteikties no dalības šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā," teica konkursa izpilddirektors Jons Ola Sands.

Līdz ar to tikai 42 valstis tiks pārstāvētas Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kas notiks no 22.maija līdz 24.maijam Baku.

Pēc Eirovīzijas dziesmu konkursa nolikuma,katrā pusfinālā, uzstāsies 18 valstis, bet Francija, Vācija, Itālija, Spānija, Lielbritānija un Azerbaidžāna automātiski tiek iekļauti finālā.

Jau ziņots, ka Armēnijas nacionālā konkursa uzvarētāji februārī nāca klajā ar aicinājumu Armēnijas sabiedriskajai televīzijai boikotēt Baku notiekošo konkursu.

Publiskotajā vēstulē viņi aicināja boikotēt pasākumu, "jo Azebaidžāna izmanto jebkuru iemeslu, lai izlietu armēņu asinis".

Jāatgādina, ka 20. gadsimta deviņdesmitajos gados sabrūkot Padomju Savienībai, starp Armēniju un Azerbaidžānu izcēlās asiņains karš par Azerbaidžānas teritorijā ietilpstošo Kalnu Karabahu, kurā vairums iedzīvotāju ir armēņi. Šajā karā dzīvību zaudēja aptuveni 35 000 cilvēku, un Kalnu Karabahu savā varā pārņēma Erevānas atbalstītie armēņu separātisti.

Gar pamiera līniju, kas kopš 1994.gada kara šķir pretējās puses, regulāri notiek armēņu un azerbaidžāņu spēku savstarpējas sadursmes, kurās 2011. gadā krituši 18 karavīri. Abas puses regulāri apsūdz viena otru pamiera līnijas pārkāpšanā.

Februāra sākumā uz robežas azerbaidžānas snaiperi apšaudē ar šāvienu galvā nogalināja 20 gadus vecu Armēnijas armijas karavīru.

"Mēs atsakāmies uzstāties valstī, kas zināma pēc masveida izrēķināšanās ar armēņiem. Valstī, kur naids pret armēņiem ir gandrīz vai valsts politika. Mēs atsakāmies uzstāties valstī, kurā liegta iespēja iebraukt ikvienam armēņu tautības cilvēkam, pat ja viņš ir citas valsts pilsonis," uzsvēra vēstules, kuru parakstījuši vismaz 20 Armēnijā pazīstami dziedātāji,autori.

Armēnijas pārstāvji vēstulē norādīja, ka esot gatavi piedalīties Eirovīzijas dziesmu konkursā, ja Eiropas Raidorganizāciju savienība (EBU) lems par citu konkursa norises vietu - valsti, kurā valda harmonija un līdzvērtīga konkurence.

Gala lēmums par piedalīšanos februārī vēl nebija pieņemts,jo kā norādīja delegācija vadītāja Goara Gasparjana. "Erevānā tika apspriests jautājums kā nodrošināt Armēnijas delegācijas drošību Baku. Armēnijas delegācija vēl neesot saņēmusi no Azerbaidžānas puses drošības garantijas," uzsver Gasparjana.

Armēniju Eirovīzijā šogad gatavojās pārstāvēt amerikāņu grupa "System of a Down", kuras dalībnieki ir armēņu izcelsmes.

Tā kā EBU Eirovīzijas dziesmu konkursa norisi no Baku uz citu vietu nepārcēla, visticamākais, ka tieši tādēļ arī pieņemts lēmums nepiedalīties Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas