Arturs Gruzdiņš izdod singlu un video no debijas albuma bērnu mūzikā27. martā Arturs izziņo pirmo vēstnesi 17. aprīlī gaidāmajam bērnu mūzikas albumam “Drošības festivāls”. Singls “Dziesmiņa par ielas šķērsošanu” ieskandina otro X-faktora Latvijā uzvarētāja albumu pēc debijas albuma “Aplī” (2020).

Gan mūzikas, gan vārdu autors Arturs atzīst: "Ir pagājis ilgs laiks kopš pēdējā ieraksta, un šis ir bijis fantastisks piedzīvojums pa muzikālajiem labirintiem. Man ir tas gods dziesmās iemājot kopā ar teju 40 mazajām un ne tik mazajām "Knīpām un Knauķiem", ar lielisko Sanitu Sējāni un viņas komandu priekšgalā.”

“Dziesmiņa par ielas šķērsošanu” ir stāsts par drošību uz ceļa. Tēma šķiet pašsaprotama, bet satiksmes negadījumos cietušo statistika krītas pārāk gausi. Singls iezīmē arī jaunā albuma caurviju tēmu – bērnu drošību. Par to ir jārunā vēl un vēl, un Arturs piebilst: “Ar mūzikas starpniecību es vēlējos atgriezties savā bērnībā, kad vecāku azotē viss šķita drošāks. Uzdrošināšos teikt,- šis ir drošs bērnu rokenrols, un ceru, ka tas ies pie sirds gan mazajiem klausītājiem, gan viņu vecākiem. Bērnu mūzikas burvība ir tāda, ka to mājās, mašīnās un koncertos klausās gan lieli, gan mazi, tādēļ ir svarīgi, lai katrs spētu saklausīt ko sev tīkamu. Un, jāteic, arī bērni dažkārt pamāca pieaugušos par drošības jautājumiem, tādēļ lai dziesmas kalpo kā atgādne par piesardzību visiem."

Albums tapis studijā "Lauska" skaņu inženiera Kaspara Bārbala vadībā. Viņš kā šīs tehnoloģijas pionieris Latvijā to ir miksējis arī Dolby Atmos. Tie, kuri klausīsies albumu uz sistēmām 7.1, 5.1 vai jebkā, kas ietver sevī mājas kinozāli tādās straumēšanas platformās kā iTunes, Apple Music, Tidal, Amazon music u.c., jutīsies kā esot mūzikas vidū. Pateicoties tehnoloģijai, katrs instruments dzīvo telpā noteiktā vietā. Šis ir Latvijā pirmais bērnu mūzikas albums Dolby Atmos tehnoloģijā un, iespējams, arī starp pirmajiem pasaulē.

Līdz ar dziesmu ir tapis arī mūzikas videoklips, kura veidošanā sapulcēta lieliska radošā komanda. Operators – Ansis Landorfs, video tēlu izveidē milzu ieguldījumu devusi māksliniece Yuka Grand. Video režisore ir Jaunā Rīgas teātra aktrise Agate Krista. “Idejas pamatā ir krāsojamā grāmata, kuru varoņi atdzīvojas un uzsāk dialogu ar skatītāju. Šie pazīstamie tēli nosacīti kļūst par skolotājiem, kuri kopā ar skatītāju cenšas izprast ielas šķērsošanas ābeci,” konceptu komentē Agate. Tas sasaucas ar paralēli albumam izdevniecībā “Latvijas Mediji” drīzumā gaidāmajiem jaunumiem – krāsojamo aktivitāšu burtnīcu “Krāso un esi drošs!”, kā arī Artura dzejoļu grāmatu. Tajā papildus albuma dziesmu tekstiem tapuši jauni dzejoļi, kuros drošība aplūkota vēl plašāk un vizuālāk.

Singla ierakstā piedalījušies Pēteris Lunde (bungas), Didzis Dalbiņš (taustiņinstrumenti), Dairis Teteris (ģitāra), Kristiāna Krūskopa (vijole), Artūrs Gailis (alts), Kārlis Klotiņš (čells), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Sanita Sējāne, vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” dalībnieki.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas