Aspazijas “Dzimtene” iekļauta Dzejas dienai veltītā Eiropas dzejas kolāžā

iekļauts Pasaules dzejas dienai veltītā Eiropas dzejas kolāžā, ko izveidojusi UNESCO pārstāvniecība Eiropas Savienībā (ES). Tajā apkopoti ES valstu izcilāko dzejnieku darbi.


Aspazijas dzejolis “Dzimtene” iekļauts Pasaules dzejas dienai veltītā Eiropas dzejas kolāžā, ko izveidojusi UNESCO pārstāvniecība Eiropas Savienībā (ES). Tajā apkopoti ES valstu izcilāko dzejnieku darbi.


Aspazijas dzejoli iekļaušanai kolāžā ieteica UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK), ņemot vērā UNESCO iestāšanos par sieviešu tiesībām un gaidāmo Aspazijas 150. jubilejas gadu.


“Aspazijas dzejai ir nozīmīga loma latviešu literatūras modernizācijā. Gan stipra savā dzimtenes mīlestībā, gan spējīga saprast un novērtēt pasaules daudzveidību, viņa bija viena no pirmajām feministēm, kas iestājās par sieviešu tiesībām un dzimumu līdztiesību. Tādējādi viņas pasaules redzējums atbalso UNESCO ideālus, un esam pārliecināti, ka tieši Aspazijas dzejolim jābūt iekļautam dzejas kolāžā, kas atspoguļo Eiropas kultūras daudzveidību un UNESCO mērķus starkultūru dialoga veicināšanā,” stāsta UNESCO LNK ģenerālsekretāres p.i. Baiba Moļņika.


Aspazijas un Raiņa 150. gadadienas iekļautas arī UNESCO svinamo dienu kalendārā 2014. – 2015. gadam.


Kolāža apskatāma: www.unesco.org/new/en/brussels

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas