ASV kinoteātros neuzveicama paliek filma «Hobits: Piecu armiju kauja»ASV kinoteātros savu uzvaras gājienu turpina piedzīvojumu fantāzijas filma «Hobits: Piecu armiju kauja». Filma nedēļas griezumā iekasējusi 21,9 miljonus ASV dolāru, saglabājot skatītākās filmas titulu.

Pēc rūķu valsts atgūšanas hobita Bilbo Baginsa, Torina Ozolvairoga un rūķu briesmu pilnie piedzīvojumi nebūt nav galā. Saniknotais pūķis Smogs izgāž savas ugunīgās dusmas uz Ezera pilsētas neaizsargātajiem iedzīvotājiem, bet Torina prātu apmiglojuši dārgumi, kuru dēļ viņš gatavs upurēt draudzību un godu. Bilbo nekādi neizdodas vest viņu pie prāta, tādēļ hobits spiests izdarīt riskantu izvēli, nenojaušot, ka tuvojas vēl lielākas briesmas - Viduszemes ļaunākais ienaidnieks Saurons nosūtījis orku leģionus uz Vientuļo kalnu. Ap savstarpēji karojošajām tautām savelkas tumsa, tādēļ rūķu, elfu un cilvēku rasēm jāizvēlas - apvienoties, vai tapt iznīcinātiem. Bilbo attopas piecu dižu armiju kaujas epicentrā, kur notiek cīņa uz dzīvību un nāvi, bet Viduszemes nākotne karājas mata galā.

«Hobits: Piecu armiju kauja» ir trešā, noslēdzošā daļa episkajai filmu triloģijai, kas uzņemta pēc britu rakstnieka Dž.R.R. Tolkīna pasaulslavenā fantāzijas romāna «Hobits» motīviem.

Uz otro vietu pakāpies mūzikls «Into the Woods», nedēļas laikā nopelnot 19 miljonu ASV dolāru.

Par vietu zemāk noslīdējusi Oskarotās aktrises Andželīnas Džolijas režisētā biogrāfiskā drāma «Nesalauztais». Filma nedēļas griezumā iekasējusi 18,3 miljonus.

Ceturtā vietā debitējusi šausmu filma «Sieviete melnā 2». Filma iekasējusi 15 miljonus ASV dolāru.

Top pieci noslēdz ģimenes piedzīvojumu komēdija «Nakts muzejā:kapenes noslēpums» ar Benu Stilleru titullomā. Filma nedēļas griezumā iekasējusi 14, 4 miljonus ASV dolārus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas