ASV kinoteātros spožu debiju piedzīvojusi filma “Bada spēles: Zobgaļsīlis. 1. daļa”ASV kinoteātros līdera pozīcijas iekarojusi un lielisku debiju piedzīvojusi populāro piedzīvojumu filma "Bada spēles: Zobgaļsīlis. 1. daļa" . Filma nedēļas griezumā iekasējusi 123 miljonus ASV dolāru.

Pasaules slavu iekarojusī filma turpina aizsākto stāstu - jau divreiz asinis stindzinošajās Nāves spēlēs izdzīvojusī Katnisa aizvien nejūtas droši. Par mājām uzskatītais 12. apgabals – iznīcināts, viņas tuvinieki kļūst par bēgļiem, bet atriebības alkstošais Kapitolijs vēlas samīdīt par Zobgaļsīļa dziesminieci uzskatīto pusaudzi, kas atbildīga par nemieriem valstī. Nemierus rada arī pēc traģiskajām 74. Nāves spēlēm par Kapitolija ķīlu kļuvušais Pits .Ciešanu novārdzinātā puiša liktenis nav skaidrs...

Redzot Panemas sabrukumu, daudzus gadus klusējošais un slepeni aiz robežām esošais Trīspadsmitais apgabals, kas kādreiz iniciēja sacelšanos pret Kapitoliju, tagad gatavojas parādīties dienasgaismā. Savā teritorijā uzņēmusi Katnisu un citus dumpiniekus, prezidente Koina, kas vada šo apgabalu, uzsāk Panemas karu un met izaicinājumu despotiskajai valdībai. Katnisa nevēlas kļūt par sacelšanās simbolu – Zobgaļsīļa dziesminieci, taču, nevēloties kļūt par bandinieku lielajā spēlē, kurā tika upurēta viņas mīļotā dzīve svešu interešu labā, Katnisa saprot, ka jācīnās būs vēl vairāk nekā Nāves spēļu arēnā...

Otro vietu nemainīgi saglabājusi animācijas lente «Big Hero 6», kurā galvenie varoņi ir 14 gadus vecs brīnumbērns Hiro Hamada un liels piepūšamais robots Baymax. Filma nedēļas griezumā iekasējusi 20,1 miljonu.

Trešo vietu ar 15,1 miljonu ASV dolāru iekarojusi fantastiskas filma «Starp zvaigznēm», savukārt ceturtā vietā ierindojusies iepriekšējās nedēļas līdere - komēdija "Stulbs un vēl stulbāks 2" ar iekasētiem 13,8 miljoniem.

Top pieci noslēdz režisora Deivida Finčera filma «Neatrodamā» ar 2, 5 miljoniem ASV dolāru.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas