Atklās Kristapa Ģelža personālizstādi „Viela pārdomām”Jaunākajā izstādē, ko 8. martā atklās "Māksla XO" galerijā, Kristaps Ģelzis atradis atkal jaunu pieeju materiālam un skatītājiem nodevis vielu pārdomām.

Kristapa Ģelža darbi rodas no tagadnes vērošanas, no neuzkrītošiem ikdienas dzīves notikumiem, kas kļūst par viņa mākslas izejas punktu un rezultātu vienlaicīgi.

Viņš pieder pie māksliniekiem, kurš allaž spējis pārsteigt ar daudzveidīgu redzējumu un pieeju materiālam, un darbu tehniskajam risinājumam. Tikpat aktuāls vienmēr ir arī Kristapa Ģelža vēstījums savam skatītājam, kas atklāj mūsdienu cilvēka attiecības ar savu valsti un pasauli.

2011. gadā Kristaps Ģelzis par lielformāta akvareļiem izstādei "Varbūt/Maybe" saņēma augstāko novērtējumu Latvijas mākslā – Purvīša balvu. Šajā pat gadā mākslinieks pārstāvēja Latviju 54. Venēcijas Biennālē ar milzu gleznojumiem ūdens akrila tehnikā, izgaismotiem ar fluorescējošām lampām.

2011. gadā tika pabeigts arī 36 m2 liels zīmējums melnā štriha tehnikā topošajam Žaņa Lipkes memoriālam (arh. Zaiga Gaile) Ķīpsalā, ko cerēts atklāt 2012. gadā.

Kristapa Ģelža darbi atrodas daudzās privātās un publiskās kolekcijās: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīga / Latvja), Latvijas Laikmetīgās Mākslas muzeja kolekcija (Rīga / Latvja), Mākslinieku savienības muzejs ( Rīga / Latvija), Tukuma Mākslas muzejs (Tukums / Latvija), Mūsdienu laikmetīgās mākslas muzejs – KIASMA (Helsinki / Somija), Eiropas Parlamenta mākslas kolekcija (Brisele / Beļģija), Jane Voorhees Zimmerli mākslas muzejs ( Ratdžersas universitāte, Ņūbransvika / Ņūdžersija / ASV), Swedbank mūsdienu mākslas kolekcija (Rīga / Latvija).

Izstāde būs apskatāma līdz 3. aprīlim.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas