Atklāta gleznotājas Līgas Baņķieres personālizstāde “Uzziedi”Līdz 2023. gada 2. aprīlim Mežaparka Lielās estrādes Ekspozīciju zālē skatāma gleznotājas Līgas Baņķieres personālizstāde “UZZIEDI”. Darbi tapuši speciāli šai ekspozīcijai – tās ir dekoratīvas, abstraktas kompozīcijas ar stilizētiem augu motīviem.

“Šīs kompozīcijas ir vizualizēts stāsts par atmodu, uzplaukumu, sākumu, dzīves cikliskumu. Pavasaris pēc ziemas. Dzīve pēc... Pēc cīņas ar vīrusiem, pēc 18, pēc 50 utt.. Kāds posms dzīvē beidzas un sākas nākamais. Ieraudzīt kaut ko jaunu, pamanīt skaisto, izbaudīt mirkli – uzziedēt pēc”, stāsta māksliniece, atklājot arī pielietotos mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu noslēpumus. “Spēle ar plaknes laukumiem un krāsu, pievienojot līniju, faktūru, ritmu. Augu un ziedu klātbūtne dažās kompozīcijās tikai nojaušama kā līnijas izliekums, lapas vai zieda fragments, detaļa. Ceļš no asna līdz pumpuram. Izaugsme. Virzība.”

Līga Baņķiere dzimusi Kuldīgā, 1967. gada 5. maijā. Izglītība: Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas dekoratoru nodaļa (1982-1986), Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļa (1988-1993) un Glezniecības nodaļa, maģistrantūra (2004-2006). Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1993.gada, viņas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Vācijā, Austrālijā, Izraēlā, Nīderlandē, Anglijā.

Izstāde bez maksas apskatāma Mežaparka Lielās estrādes Ekspozīciju zālē (Rīgā, Ostas prospektā 11) katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00.

Foto: Zinta Vēja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas