Atklāta pirmā Ievas Bondares gleznu un fotogrāfiju personālizstāde skatiens.punkts


Domenikss Auto tirdzniecības centrā (Krasta ielā 34) atklāta mākslinieces Ievas Bondares pirmā gleznu un fotogrāfiju personālizstāde Latvijā skatiens.punkts. Izstāde būs apskatāma Domenikss Auto tirdzniecības centrā līdz šī gada 8.jūnijam.


Strādājot pie sava maģistra darba, māksliniece Ieva Bondare ir radījusi jaunu un unikālu gleznu veidošanas autortehniku, kurā mijiedarbojas fotogrāfija un glezna. Jaunais redzējums ļauj vēl nebijušā veidā atklāt mākslinieci. „Latvijā šādā tehnikā līdz šim neviens vēl nav strādājis,” darbu nozīmīgumu uzsver I.Bondares skolotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs. Daļa ekspozīcijas aizvadītajā gadā jau tikusi izstādīta Latvijas vēstniecībā Vašingtonā, ASV, izstādes „Prieka mirkļi” ietvaros. Izstāde guva lielu publikas atzinību.


„Ar savām gleznām Ieva Bondare ir ierakstījusi savu lappusi Latvijas mākslā,” saka SIA Domenikss valdes priekšsēdētāja Benita Sadauska. „Domenikss aizvadītajos gados ir bijis klāt Latvijas nozīmīgos mākslas notikumos, tāpēc šodien esam pagodināti, ka I.Bondare par savu darbu izstādīšanas vietu ir izvēlējusies mūsu Auto tirdzniecības centru,” vērtē B.Sadauska.


Gleznu un fotogrāfiju izstāde „skatiens.punkts” ir ļoti dinamiska. Fotogrāfiju mijiedarbība ar kolāžas tehniku un eļļas krāsām ļauj atklāt mirkli un skatienu no pilnīgi jaunas perspektīvas. „Mēs visi esam atšķirīgi un arī mūsu skatpunkts uz lietām ir unikāls,” stāsta māksliniece. „Katrs no mums pasauli un savas dzīves svarīgākos mirkļus redz no cita, sev nozīmīga rakursa, no cita punkta. Gleznu un fotogrāfiju izstāde „skatiens.punkts” ir mana interpretācija par skatienu un punktu,” skaidro I.Bondare.


Māksliniece savas gleznas un fotogrāfijas apzināti izvēlējusies izstādīt nevis galerijā, bet Domenikss Auto tirdzniecības centrā, vietā, kas simbolizē izcilību un tradīcijas, bet vienlaikus arī atvērtību un atbalstu jaunajam. Domenikss Auto tirdzniecības centrā mājvietu radušas nozīmīgas mākslas izstādes, piemēram, pasaulslavenais „Pirelli” kalendārs un starptautiskā fotoizstāde „Mirklis Vācijas”, kas bija veltīta Berlīnes mūra krišanas 20 gada dienai.


Izstādē „skatiens.punkts” ir izstādīti minētajā autortehnikā veidotas gleznas un fotogrāfijas. Māksliniece darbus radījusi pērn ASV, mācoties „School of Museum of Fine Arts”. Darbu radīšanā izmantotas fotogrāfijas, kolāžas tehnika un eļļas krāsas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas