Atzīmēs Starptautisko Dejas dienu


29. aprīlis ir UNESCO organizācijas un CID pasludināta Starptautiskā Dejas diena, kuru atzīmē visā pasaulē kopš 1982. gada. 2006. gadā Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija un Olga Žitluhina aizsāka svinības arī Latvijā, jau sesto gadu organizējot pasākumu Dejas diena.

Šogad 29. un 30. aprīlī Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija piedāvā visiem dejas interesentiem Dejas dienas programmu, kas ir veltīta laikmetīgajai dejai, piedāvājot apmeklēt bezmaksas meistarklases, radošo laboratoriju, ielu performances un laikmetīgās dejas izrādes.

29. aprīlī ikviens neatkarīgi no dejas pieredzes sākot jau no plkst. 10.00 varēs izvēlēties un izmēģināt dažādas bezmaksas laikmetīgās dejas klases.

Vakarā Dailes teātra Mazajā zālē būs iespēja apmeklēt Olgas Žitluhinas un grupas "Dzelzs Vilks" kopprojektu, laikmetīgās dejas izrādi "Kad pūcei aste ziedēs…". Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

30. aprīlī no 12.00 līdz 15.00 deju skolas "Dzirnas" telpas kļūs par radošo darbnīcu, kurā tādu profesionālu horeogrāfu vadībā kā Olga Žitluhina, Valērijs Oļehno un Andris Kačanovskis tiks veidotas īsformāta laikmetīgās dejas izrādes. Jebkuram dejas interesentam ir dota iespēja sadarbībā ar professionālu horeogrāfu gūt aizraujošu pieredzi, kļūstot par dejas izrādes izpildītāju. Izveidotās izrādes 19.00 vakarā skatītāju klātbūtnē satiksies uz vienas skatuves deju skolā "Dzirnas".

Tāpat 30. aprīlī laikā no 16.00 līdz 17.00 būs iespēja apskatīt ielu performances, kas notiks dažādās vietās Rīgas centrā, kurās piedalīsies Latvijas Kultūras koledžas 1.kursa dejas studenti, "I-Dejas māja" un laikmetīgās dejas professionāļi.

Līdztekus radošajā darbnīcā tapušajām horeogrāfijām 30. aprīlī 19.00 deju skolā "Dzirnas" ir paredzētas arī laikmetīgās dejas izrāžu vakars, kurā būs skatāma horeogrāfes Ilzes Zīriņas veidotajā dejas izrādē, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas pirmā kursa studentiem "Zeltītie zvēri", kā arī Valērija Oļehno izrāde "Bez vadiem". Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" kasēs.

Sīkāka informācija par meistarklašu norises vietām un laikiem: www.dejasdiena.lv.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas