Auto spoguļu zādzības samazinās par 40 procentiemApdrošinātāja „Balta” dati par auto detaļu zādzībām rāda, ka vidējais automašīnu spoguļu zādzību skaits mēnesī ir krities par 40 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad šo detaļu zādzības sasniedza rekordapmērus. Tādējādi, pateicoties pagājušā gadā uzsāktajai spoguļu marķēšanai, ir izdevies ievērojami samazināt zagto detaļu atkārtotu apriti.

Pašlaik mēnesī vidēji tiek saņemti 45 KASKO atlīdzību pieteikumi par nozagtiem atpakaļskata spoguļiem vai to stikliņiem. 2010. gadā šis rādītājs sasniedza vidēji 75 pieteikumus mēnesī, martā pat pakāpjoties līdz 110 pieteikumiem.

Vidēji abu spoguļu nomaiņa izmaksā aptuveni 300 latu, savukārt nelegālajā tirgū viens spoguļa stikliņš maksā aptuveni 20 latu. Tādējādi šis zagļu rūpals joprojām ir ļoti izplatīts, un to veicina arī salīdzinoši vienkāršā spoguļu iegūšana. Visbiežāk zagļi nozog abus atpakaļskata spoguļu stikliņus, savukārt, ja tos ir grūtāk noņemt, spoguļi tiek nozagti ar visiem korpusiem.

„Pagājušā gada martā „Balta” sāka piedāvāt saviem klientiem bezmaksas spoguļu marķēšanu, kas tika veikta jauno detaļu uzstādīšanas laikā, lai novērstu atkārtotu spoguļu zādzību un nonākšanu nelegālajā tirgū, jo, kā liecina statistika, 15 procentos gadījumu klientiem nākas saskarties ar atkārtotu detaļas zādzību. Marķēšana ir nesusi cerēto rezultātu, un kopš tās uzsākšanas mēs neesam reģistrējuši nevienu marķēto spoguļu atkārtotas zādzības gadījumu. Tomēr vēlos vērst autovadītāju uzmanību uz to, ka spoguļi joprojām ir iecienīts mērķis zagļu vidū. Zagļi ir īpaši iecienījuši BMW markas automašīnu spoguļus – puse no visām reģistrētajām atlīdzībām ir tieši par šīs markas automašīnām,” skaidro Ingus Savickis, apdrošinātāja „Balta” Atlīdzību direktors.

Pērn apdrošinātāja „Balta” kopējā atlīdzībās izmaksātā summa par spoguļu un to stikliņu zādzībām sasniedza 254 500 latu. Šogad šis apjoms ir krities, un 10 mēnešu laikā atlīdzībās ir izmaksāti 154 425 lati.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas