Avangardiska spēle ar mūžīgo – Daugavpils teātrī gaidāma „Hamleta” pirmizrāde13. maijā Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde poļu režisores Lucinas Sosnovskas iestudējumam „Hamlets”.

Viljama Šekspīra „Hamlets” ir spēlētākā luga pasaulē. Tā ir kļuvusi par etalonu, tās tēli par simboliem. Iestudējot vienu no apspriestākajiem Šekspīra darbiem, izrādes radošā komanda uzdeva sev jautājumu – Hamlets, kāds tad viņš īsti ir? Kāds viņš bija pirms viņa tēls apaudzis ar literatūras zinātnieku interpretācijām, cilvēku leģendām un iedomātem konceptiem? Kāds ir Hamlets kā cilvēks – tuvs un saprotams katram no mums? Nevis kā tēls lugā – idealizēts un dažādi interpretēts atkarībā no gadsimta un tā sabiedrības uzskatiem.

„Šis iestudējums ir Hamleta meklējumi caur vārdiem, citiem tēliem, caur lugas saturu, caur mums pašiem šodienā. Meklējumi, nepārrakstot Šekspīru, bet izmantojot tā valodu (B. Pasternaka tulkojumu) un izsmeļot no tās maksimumu būtības, ko mēs varam attiecināt arī uz mums pašiem 21. gadsimtā,” tā atzīmējusi izrādes režisore Lucina Sosnovska.

Izrādē Hamleta lomā iejutīsies Jurijs Djakonovs, brīvmākslinieks no Rīgas, kurš ir spēlējis dažādu Latvijas teātru izrādēs un darbojies arī kā režisors ne tikai Latvijā, bet ir izmēģinājis savus spēkus arī Francijā un Itālijā. Tāpat izrādē piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra aktieru trupa, kā arī daži Saules skolas studiju programmas „Teātra māksla” audzēkņi.

Izrādes scenogrāfiju un kostīmus veido mākslinieki no Polijas - Matejs Horažijs un Agneška Klepacka. Savukārt muzikālo noformējumu veido eksperimentālas elektroniskās mūzikas komponists Bartošs Dzjadošs (pazīstams arī kā Pleq). Gaismas – Sergejs Vasiļjevs.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas