Bali – Ēdenes dārzs, gleznotājas Kristīnes Luīzes Avotiņas personālizstāde

No 2011. gada 16. decembra līdz 2012. gada 29. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (2. stāvā, Torņa ielā 1, Vecrīgā) būs skatāma mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas personālizstāde „Bali – Ēdenes dārzs”.

Personālizstāde „Bali – Ēdenes dārzs” turpina Kristīnes Luīzes Avotiņas iesāktos bezgalības meklējumus reālajā pasaulē, šoreiz iedvesmojoties no ceļojumā gūtajiem spēcīgajiem iespaidiem. Izstādē eksponēti dažāda izmēra darbi – no lielformāta kompozīcijām līdz miniatūrām, kas vienotā veselumā attēlo gleznotājas pasauli – kā viņa to redz un jūt.

„Bali – dievu zeme. Par šo salu saka, ka tā esot paradīze zemes virsū. Jau pirmajā dienā, kad tur ierados, man aizrāvās elpa, ieraugot, cik viss ir zaļš, cik koši zied koki un puķes. Tādu zemes spēku es līdz šim nebiju redzējusi. Arī okeāns man bija atklājums – tā ūdens spēks un krāsa, kā arī siltums un pasaule, kas apslēpta zem ūdens virskārtas. Katra diena uz salas likās bezgalīga, šeit dzīvē ieraudzīju to, pēc kā vienmēr biju ilgojusies. Šī izstāde tiek atklāta gada vistumšākajā laikā un ceru, ka darbos ietvertā krāsu un dabas bagātība iezīmēs ceļu pretim saulei un jaunam pavasarim,” stāsta Kristīne Luīze Avotiņa.

Jaunā gleznotāja dzimusi 1983. gadā, 2010. gadā pabeidza Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru, papildinājusi zināšanas Escola Massana Barselonā. Jau no mākslinieciskās darbības pirmsākumiem aktīvi piedalījusies izstāžu darbībā un personālizstāžu organizēšanā. Kristīnes Luīzes Avotiņas rokraksts ir spilgta un savrupa parādība jaunās Latvijas gleznotāju paaudzes vidū specifiskās tēlainības dēļ, kur pastāvīga vieta ierādīta mīlestībai pret koši mirdzošām, intensīvām krāsām un ornamentāliem līniju ritmiem. Mākslinieces formu valoda veidojusies jūgendstila, simbolisma un postimpresionisma augsnē, kas organiski adaptēta individuālā manierē.

Motīvu izvēle tiek smelta dabā. Kompozīcijās nereti tiek apvienoti dažādi savstarpēji šķietami nesaistīti elementi, veidojot fantastiskas pasaules noskaņu, kas rodas, cilvēka dvēseles strāvojumiem mijiedarbojoties ar dabas norisēm. Gleznās iekļauts novērotais dabas krāšņums un augu bagātība, atraisot asociācijas cilvēku jūtu pasaulē. Kristīne Luīze Avotiņa uzskata, ka, „savienojot dabas skaistumu un cilvēka spēju mīlēt, rodas paradīze, uzplaukst Ēdenes dārzs”.Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas