Baroka mūzikas diena Liepājā

27. aprīlī plkst. 11:00–14:00 Em. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā notiks baroka mūzikas meistarklases un plkst. 18:00 brīnišķīgajā Sv. Trīsvienības baroka katedrālē skanēs Heinriha Šica Dāvida psalmu koncerts.


Baroka koris Collegium Choro Musici Riga un baroka orķestris Collegium Musicum Riga ar diriģentu Māri Kupču jau no abu kolektīvu pirmsākumiem ir aktīvi senās mūzikas atskaņotāji, kuriem svarīgi ir autentiska atskaņojuma meklējumi un tradīciju pētīšana. Kolektīvi savos koncertos klausītājus priecē gan atskaņojot sacerējumus, kas radušies tagadējā Latvijas teritorijā, gan arī dod iespēju gremdēties skaistākajās Eiropas valstu baroka mūzikas lappusēs, spēlētās uz baroka laika instrumentiem un to kopijām.


Šoreiz mūziķi dodas uz Liepāju, kur dienas garumā vēlas iepriecināt interesentus ar senās mūzikas atskaņošanas meistarklasēm Em. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā un koncertu vakara cēlienā. Meistarklasēs mūziķi stāstīs par baroka mūzikas atskaņošanas pamatprincipiem un palīdzēs tos mūzikas vidusskolas audzēkņiem apgūt arī praksē, demonstrēs baroka instrumentu iespējas, kā arī diriģents un klavesīnists Māris Kupčs sniegs ieskatu tā laika kora dziedāšanas tradīcijā, klavesīna spēlē un ornamentācijā.


Dienas otrajā pusē mākslinieki aicina doties uz uz Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāli, tur piedāvājot klausītājiem Latvijā, šķiet, līdz šim nedzirdētu vācu baroka mūzikas lielmeistara Heinriha Šica /H. Schütz/ ciklu Dāvida psalmi. Darbs ierindojams starp maz atskaņotajiem kora skaņdarbiem, jo vien nedaudzi no psalmiem piedzīvojuši savu atskaņojumu mūsdienās, kas visdrīzāk ir tieši saistīts ar sarežģīto nošu rakstu. Šis darbs tapis laikā, kad H. Šics bijis Saksijas hercoga galma mūziķis. Darbs ir ļoti interesants ar Venēcijas skolai tik tuvo polikoru principu - apvienojoties vairākiem koriem kopā ar instrumentiem.


Ieeja pasākumos bez maksas.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas