Bauskas pilī atzīmēs Baltu vienības dienu


22. septembrī Bauskas pilī, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Lietuvas Republikas Ārlietu ministrija, Bauskas pašvaldība un Bauskas pils muzejs aicina kopīgi nosvinēt Baltu vienības dienu – Latvijas un Lietuvas kopīgos svētkus, kas veltīti abu tautu vienotībai un sadarbībai.


No plkst. 11.00 līdz 14.00 Bauskas pilī ikvienam interesentam būs iespēja dzirdēt Lietuvas vēsturnieka Dr. E. Saviščeva stāstījumu par Baltu vienības dienas tradīcijām un vienu no lielākajām 13. gs. vēsturiskajām kaujām – Saules kauju. Tāpat būs iespēja izbaudīt starptautiskus panākumus guvušās Lietuvas viduslaiku mūzikas grupas "Banchetto Musicale" koncertu.


Savukārt plkst. 14.00 Bauskas Pilskalna estrādē apmeklētāji tiek aicināti ceļot laikā pa baltu zemju takām kopā ar Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu. Ceļojumā uzzināsiet, kā Latvijas un Lietuvas sadarbības projektu rezultātā tiek uzturētas seno baltu kultūras tradīcijas arī mūsdienās, tāpat uzzināsiet, kādi jaunākie atklājumi un inovācijas veiktas, abām valstīm cieši sadarbojoties. Jautru un atraktīvu pasākuma garu palīdzēs uzturēt latviešu un lietuviešu folkloras grupu muzikālais pavadījums, kā arī Latvijas – Lietuvas projekta ietvaros tapušais bērnu rokoperas uzvedums.


Divu pasaulē vienīgo baltu tautu – Latvijas un Lietuvas vēsturiskais mantojums, unikālā identitāte, cieši personiskie un biznesa kontakti jau izsenis ir veidojuši pozitīvu klimatu abu valstu sadarbībai dažādās jomās. Apvienojot abu valstu centienus, uzņēmību un resursus, ir iespējams stāties pretī mūsdienu pasaules radītajiem izaicinājumiem un ieņemt cienīgu vietu mūsdienu Eiropā. Jo sadarbībā ir spēks!


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas