Bauskas pilī uzstāsies Anta Eņģele un somu bajānists Marko Ojola11. oktobrī plkst. 17:00 Bauskas pilī ar koncertprogrammu “Jūras stāsti” uzstāsies dziedātāja Anta Eņģele un Marko Ojala. Koncertā skanēs jūrnieku dziesmas no visām pasaules jūrām – latviešu, angļu, vācu, somu, spāņu un krievu valodā.

Koncertprogramma “Jūras stāsti” tapusi šogad un piedzīvojusi lielu apmeklētāju interesi. Dziedātāja ar savu šarmanto draugu Marko Ojala aicina publiku gremdēties senos jūrnieku stāstos un klausīties smeldzīgās jūrnieku dziesmās, kas no 19.gs. līdz mūsdienām dziedātas pie jūras vai kuģojot. Programma aptver daudzpusīgu jūras tēmas skatījumu, piedāvājot plašu noskaņu paleti. Anta Eņģele dziesmas savam jaunajam koncertam apkopojusi, studējot sen aizmirstas nošu partitūras un ieklausoties veco jūrnieku stāstos un dziesmās.

Mūziķu interesi piesaistījuši notīs un skaņās lasīti jūrnieku likteņi, veco jūras vilku vēstules, sadzīves ainas un joki. Anta Eņģele un Marko Ojala kopā izveidojuši vairākas koncertprogrammas. Bauskas pils muzejā viņi uzstāsies jau trešo reizi. Viņi skatītājus pārsteidz ar oriģinālo muzicēšanas manieri, pārdomu pilnu,  dzīvi apliecinošu izjūtu buķeti liriskajos  dziesmu vārdos, kas kļūst par būtisku programmas sastāvdaļu, ko papildina bajānas, akustiskās un elektriskās ģitāras muzikālais pavadījums.

Abu mākslinieku fantāzijas skatuve uzbur Ainažu jūrskolas  ainas, Vecāķu kūrortu pagājušā gadsimta pirmajā pusē, pirmo Latvijas zemūdeni, tikšanos ar Frediju Kvinnu, eksotiskās Havaju salas un dievišķo Neapoli, aizjūras  mīlas dēkas un sūro jūrnieka ikdienu.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@e-apollo.lv (rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma). Biļetes cena – 6,- EUR.

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas