Mūzikas svētki Vērmanes dārzā „Mēs – pilsētai ceRīgai”Vairāk nekā 8000 Rīgas bērni un jaunieši aktīvi gatavojas mūzikas svētkiem "Mēs – pilsētai ceRīgai", kas risināsies 1. un 2. jūnijā gan Vērmanes dārzā, gan Mežaparka estrādē, informē Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Indra Vilde.

Svētkos līdz ar rīdziniekiem no skolu un interešu izglītības centru koriem dziedās arī Pierīgas novadu koristi, uzstāsies galvaspilsētas labākie tautas deju kolektīvi, folkloras kopas, ansambļi un jauniešu vidū populāri, Latvijā iecienīti mūziķi.

Svētki būs iespēja katram Rīgas skolu kora dziedātājam izjust Dziesmu svētku atmosfēru, uzstājoties Mežaparka lielajā estrādē. Mūzikas svētku "Mēs – pilsētai ceRīgai" mērķis ir pierādīt, ka varenos, lielos svētkos Rīgas bērni un jaunieši var apjaust sevi kā saimniekus savā pilsētā, kā arī sagādāt jauku vasaras ieskaņas pasākumu ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim.

"Rīga – vasarīga, ziņkārīga, izturīga, atturīga, atšķirīga, motorīga, raksturīga, nemierīga, sabiedrīga, bravurīga, meistarīga, piederīga, sakarīga, ceRīga – mana Rīga. Lūk, tādēļ mēs, Rīgas bērni un jaunieši, veidojam svētkus Rīgai, mūzikai un paši sev," stāsta svētku  mākslinieciskā vadītāja Inga Cimiņa.

Mūzikas svētku repertuārā iekļautas zināmas un daudziem iemīļotas latviešu komponistu dziesmas. Koncertos skanēs Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Valta Pūces, Ilzes Arnes, Ulda Marhilēviča un citu autoru skaņdarbi.

Biļetes uz svētku noslēguma koncertu "Mēs – pilsētai ceRīgai" iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas