Blīvā telpaLatvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) turpina tradīciju aizvadīt lielas izstādes ar kādu pārsteidzošu māksliniecisku „komentāru”. Ceturtdien, 19. janvārī, plkst. 18.00 izstādes „Blīvā telpa” pirmspēdējā apskates nedēļā programmas „Ars Rezumē” ietvaros muzejā ar muzikālu lekciju un personisku stāstu par skaņuplašu kolekcionēšanu daudzu gadu garumā viesosies diskžokejs Initiales KK (Kārlis Krustojums).

PASĀKUMS

Izstāde „Blīvā telpa”, kurā skatāmi laikmetīgās mākslas darbi no Dr. Gunta Belēviča kolekcijas, pauž kolekcionēšanas principus, īpašnieka lepnumu, izrādīšanas prieku un vēlmi pēc skatītāju novērtējuma. Kolekciju veidošanas ideja saistījusi sabiedrību jau izsenis un turpina vilināt arī mūsdienās, indivīdam izvēloties veltīt kādai lietai savus laika un finansu resursus. Glezniecības un citu vizuālās mākslas darbu individuālā krāšana ir iecienīta privātpersonu nodarbe daudzu gadsimtu garumā, kas attīsta atsevišķu un autonomu kultūras parādību blakus valsts muzejiem. Īpaši interesanti, kad par kolekcionēšanas objektiem daži cilvēki izvēlas oriģinālus artefaktus, piemēram, mūzikas ierakstus.
20. gadsimta sākums ir ierakstu kultūras dzimšanas laiks, un kopš tā brīža mūzikas cienītāji apkopo dažādus skaņdarbu saglabāšanas formātus. Vinila plate jeb skaņuplate parādījās 20. gadsimta 30. gados un strauji ieguvusi popularitāti visā pasaulē. Savukārt mūsdienās šis mūzikālās informācijas nesējs kļuvis vairāk elitārs mūzikas klausīšanās veids, kas iemieso augstu skaņas kvalitāti un īpašu mūzikas baudīšanas kultūru.

19. janvāra „Ars Rezumē” vakara viesis ir skaņuplašu cienītājs un diskžokejs brīvajā laikā, projektu vadītājs un otrreizējās pārstrādes nozares entuziasts un dalībnieks, kā arī citādi aktīvs jauns cilvēks Kārlis Krustojums ar skatuves pseidonīmu Initiales KK, kam tuva ne tikai mūzika, bet arī mode, kalnā kāpšana un pavārmāksla. Muzikālajā tikšanās gaisotnē Kārlis dalīsies savā skaņuplašu meklēšanas un ieguves pieredzē, sniedzot komentārus gan savai kolekcijai kopumā, gan koncertam izvēlētajiem mūzikas ierakstiem. Vakara programmā: jazz, rhythm, swing, latviešu, franču un aizokeāna gardākie vokāli un melodijas ar ritmiskiem sānsoļiem.

Kopā baudīsim vinila plates skaņas šarmu un diskžokeja Initiales KK ekstravaganci!
Aicināti visi interesenti! Ieeja pasākumā bez maksas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas