Brāļiem Kokariem 200: Latvijas Televīzijā svētku dziesmu vakars un dokumentālā īsfilmaAtzīmējot Imanta un Gido Kokaru simtgades, Latvijas Televīzijā pirmdien, 16. augustā, no atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes būs skatāms svētku dziesmu vakars “BrāliBrāli”, pēc tā – dokumentālā īsfilma “Brāļi Kokari”.

Svētku dziesmu vakarā brāļiem Kokariem tuvas kompozīcijas izdziedās Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un Latvijas diriģentu koris virsdiriģentu vadībā. Skanēs gan Jāzepa Vītola un Ausekļa “Gaismas pils”, gan šī gada jubilāra Imanta Kalniņa “Lūgšana” ar Knuta Skujenieka vārdiem. Noslēdzošajā koncerta daļā izskanēs Artura Maskata un Aleksandra Čaka “Rīgai”. Savos skaņdarbos piedalīsies arī komponisti Arturs Maskats, Zigmars Liepiņš un Raimonds Tiguls.

Koncerta radošajā grupā ir diriģenti Romāns Vanags, Mārtiņš Klišāns un Ints Teterovskis, režisors Juris Jonelis, kā arī instrumentālistu grupa Kristapa Krievkalna vadībā.

Dziesmu vakara televīzijas pārraidi veidos LTV Kultūras raidījumu redakcija, režisēs Zita Kaminska: “Latvijas Televīzijai un man pašai šī būs atgriešanās Mežaparka estrādē, kur pēdējoreiz veidojām vērienīgo Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošo Dziesmu un deju svētku tiešraidi. Priecājos, ka, godinot brāļus Kokarus, koncertā varēsim atkal sajust un tālāk skatītājiem nodot kormūzikas spēku. Vienmēr vēlamies, lai skatītāji mājās saņemtu tādu pašu emocionālo piepildījumu kā tie, kas koncertu apmeklē klātienē.”

Uzreiz pēc koncerta plkst. 22.40 LTV1 un REplay.lv būs skatāma režisora Jura Podnieka dokumentālā īsfilma “Brāļi Kokari” (1978.). Filma ir fascinējošs stāsts par brāļiem Kokariem, tajā skatāmi filmas varoņu tuvplāni, kas izceļ viņu raksturus, kaislības, ambīcijas, talantu un humora izjūtu. Filmā izmantotas spēcīgas vizuālās metaforas, kas pastiprina filmas galveno ideju – ar fanātisku mūzikas mīlestību un pašaizliedzīgu darbu no nabadzīgās bērnības grūtībām brāļi Kokari spēja pacelties pasaules mūzikas virsotnē.

Svētku dziesmu vakars “BrāliBrāli” tiešraidē būs skatāms 14. augustā plkst. 21.00 sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Televīzijas pārraide – 16. augustā plkst. 20.40 LTV1 un REplay.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas