Britu mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā arī triumfē Adele

21. februāra vakarā Londonas O2 Arēnā notika svinīgā britu mūzikas balvu Brit Awards pasniegšanas ceremonija, kurā gluži tāpat kā Grammy balvu pasniegšanas ceremonijā triumfēja britu dziedātāja Adele.


Viņa saņēma balvas divās nominācijās - par gada labāko albumu tika atzīts Adeles otrais albums "21" viņa tika atzīta arī par labāko britu dziedātāju.


Savukārt četrās nominācijās izvirzītais dziesminieks Eds Šīrans, saņēma balvas divās nominācijās kā labākais dziedātājs un gada spilgtākā debija.


Par labāko britu grupu tika atzīta "Coldplay", kas bija Brit Awards uzvarētāja 2001. un 2003. gadā, bet par gada singlu grupas "One Direction" dziesma "What Makes You Beautiful".


Dziedātāji Bruno Marss un Riana saņēma balvas kā labākie ārvalstu dziedātāji, bet "Foo Fighters" tika atzīta par labāko ārzemju grupu. Riana balvu saņēma otro gadu pēc kārtas aiz sevis atstājot tādus nopietnus konkurentus kā Bejonsē, Feist, Lady Gaga un Bjorku.


Kā labākā debitante tika sveikta uzlecošā zvaigzne Lana del Reja.


Par nenovērtējamu ieguldījumu britu mūzikā goda balvu piešķīra britpopa klasiķiem "Blur", kas pasākuma izskaņā sniedza piecu dziesmu garu priekšnesumu ar savas karjeras populārākajām dziesmām.


Bet Brit Awards "Critics Choice" tika piešķirta jaunajai skotu R&B dziedātājai Emelijai Sandē.


Ar piemiņas brīdi tika godinātas divas aizsaulē aizgājušās izcilās dziedātājas Vitnija Hjūstone un Eimija Vainhausa.


Eiropas prestižākajā mūzikas balvas ceremonijā uzstājās vakara nominanti Riana, "Coldplay", Eds Šīrens, Bruno Marss, Jessie J un daudzi citi mūziķi.


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas