Britu mūziķis King Charles izdevis gada noslēguma singlu “Oh Mama”Britu mūziķis King Charles izdevis jaunu singlu “Oh Mama”, kas ir vēl viens priekšvēstnesis viņa drīzumā gaidāmajam jaunajam minialbumam “All I Know” un noslēdz itin radošo mūziķa gadu. Dziesmai tapusi arī vizualizācija, kas radīta promocijas fotosesiju laikā.

“All I Know” būs viens no trīs jauniem minialbumiem, kuros King Charles katrā izcels atšķirīgas savas muzikālās daiļrades stilistikas. Mūziķis arī atsācis aktīvu koncertdarbību un martā uzsāks Eiropas tūri, kurā Latvijas klausītājiem visērtāk pieejamie koncerti notiks 1. martā Amsterdamā un 12. martā Berlīnē. Ieskatu, ko sagaidīt no gaidāmajiem šoviem, iespējams gūt arī speciāli sagatavotā pleilistē mūzikas straumēšanas servisā “Spotify”.

Nupat noslēdzās mūziķa Lielbritānijas tūre, kuras augstākais punkts bija divi izpārdoti koncerti Londonā. “King Charles ir viens no mūsu jēgpilnākajiem dziesminiekiem,” par to raksta britu mūzikas portāls “Bittersweet Symphonies”. “Viņa dziesmas ir organiski universālas, nevis tikai paķerošas un enerģiskas, tām ir dziļāka jēga un tajās tiek uzdoti Lielie jautājumi, taču, kas svarīgi, tās piedāvā arī atelpu un atslodzi. Un tas ir tas, kas būtu jādara labai mūzikai.”

“Oh Mama” izstaro King Charles magnētisko harismu un iemieso esenciālu britu ģitārpopmūziku. Tajā pašā laikā tas ir vēl viens progresīvs solis paša mūziķa karjerā, iezīmējot jaunas muzikālās ietekmes no britu folkmūzikas un pat gospeļa stilistikas. Atšķirīga ir arī mīlas ilgu un sāpju lirikas pasniegšana, kas šoreiz izveikta emocionāli pacilājošā manierē.

““Oh Mama” tapa šogad ierakstu sesijās Londonas “Eastcote Studios” vienlaikus ar manu iepriekšējo singlu “12345”,” saka mūziķis. “Tas ir skanējums, ko iedomājos kā lieliski izpildāmu arī koncertos un kas esošajai setlistei pievienos jaunus skaniskos elementus. Dziesmas pirmā versija, ko radīju pirms dažiem gadiem Losandželosā, šķita pārāk spridzinoša, tādēļ Londonā padarījām to mazliet mierīgāku.”

Dziesmā piedalās arī vijolnieks Toms Hobdens, kurš ir kādreizējais “Noah and the Whale” un tagadējais “Gang of Youths” dalībnieks, piešķirot dziesmai vairāk uz folkmūziku virzītu skanējumu. Savukārt gospeļmūzikai pietuvinātāku dziesmu padara bekvokāli.

“Dziesmas lirikā iepītas arī ilgas, taču man liekas, ka sanācis to pasniegt nesamocīti, un dziesma iederēsies arī jaunajā minialbumā,” piebilst autors.

“Oh Mama” King Charles producēja kopā ar viņa grupas dalībnieku Niku Rodžersu, kurš ir arī apvienību “Kárryn” un “SG Lewis” mūziķis, bet gala miksu veicis Saimons Hanhārts, kurš strādājis ar Deividu Boviju un citiem labi zināmiem mūziķiem.

King Charles debijas albums “LoveBlood” tika izdots gandrīz pirms dekādes un kļuva populārs uz mūsdienu angļu folkmūzikas viļņa kopā ar “Mumford & Sons”, Loras Mārlingas un “Noah and the Whale” radīto mūziku. Viņa otrais albums “Gamble for a Rose” nāca klajā pirms pieciem gadiem, bet pērn dienasgaismu ieraudzīja “Out of My Mind”, ar ko King Charles uzsācis atbrīvotu un eklektisku došanos arvien jaunos muzikālajos virzienos. Visi trīs albumi kopā pārsnieguši 100 miljonu straumējumu atzīmi.

Jaunais singls “Oh Mama” pieejams visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas