Brīvdabas koncerts “Gaujas straumē” Ojāra Vācieša muzejā



Turpinot Ojāra Vācieša muzejā aizsākto sarīkojumu ciklu “Vācietis un laiks”, 29. jūlijā plkst. 18.00 muzeja dārzā notiks īpaši Gaujas tēmai veltīts brīvdabas koncerts un sarunu vakars “Gaujas straumē”.

Brīvdabas koncertā “Gaujas straumē” muzicēs koklētāja Latvīte Cirse, izpildot savas kompozīcijas un tautasdziesmu apdares no pirmā solo albuma “Mana kokle” (2020) un topošā šūpuļdziesmu albuma. Savukārt muzeja dārzā eksponētās mākslinieces Sandras Strēles gleznas, kā arī viņas vadītās Jaunpiebalgas mākslas skolas darbu kolekcija aicinās iepazīt dažādos Gaujas tēlus, izpausmes un upes radītās emocijas vizuālos darbos. Vakaru vadīs muzeja speciāliste Dace Micāne-Zālīte.

Koncertā skanēs Ojāra Vācieša dzeja par Gauju no dzejoļu cikla “Gaujas vasaras serenādes”. Cikls (1974–1979) ir sava veida radīta kinematogrāfiska dzejas skice, kurā cilvēks un mītiskais, kas sastopams Gaujā un ap Gauju, savijas kopīgā dzejas un dabas ainavā. Daba Ojāra Vācieša dzejā ir nemitīgi klātesoša, bet upe Gauja ieņem dievinātas un mitoloģizētas būtnes vietu dzejnieka poētiskajā kartē.

Turpinot muzeja iesākto šīs vasaras tēmu “Ojārs Vācietis un Gauja”, muzeja zālē aplūkojama arī četru mākslinieku – Lienes Kainaizes, Guntas Brakovskas, Aijas Princes, Andreja Bovtoviča – gleznu izstāde “Dievs bija iemīlējies, pasaulē laizdams Gauju”. Izstāde aplūkojama līdz 29. augustam.

Latvīte Cirse (1985) uzsākusi muzikālās gaitas Madonas folkloras kopā “Vērtumnieki”, pēc mūzikas skolas turpinājusi studijas Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā koncertkokles specialitātē. Studējusi arī Sibeliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos ERASMUS programmas ietvaros, apgūstot koncertkanteles spēles tehnikas un etno kanteles spēles dažādos paņēmienus. Latvīte ir piedalījusies dažādos starptautiskos konkursos un festivālos Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā un Somijā, spēlējot gan koncertkokli, gan etnogrāfisko kokli. 2020. gada janvārī Latvīte izdevusi savu pirmo minialbumu “Mana kokle”.

Sandra Strēle (1961) absolvējusi Tallinas Mākslas institūtu. No 1994. gadā piedalās grupu izstādēs Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Amerikā, Zviedrijā. Laikā no 1992. gada tapušas 12 tematiskas personālizstādes. Mākslā aplūko pasauli un cilvēku un simbolu un tēlu, pievēršoties visuma kārtībai un cilvēciskajām vērtībām. Paralēli savai profesionālai darbībai Sandra Strēle akadēmiskās zināšanas mākslā tālāk nodod jaunajai paaudzei Jaunpiebalgā. Vairāk nekā 25 gadus darbojas Sandras izveidotā Jaunpiebalgas mākslas skola un nesen nodibinātā Lietišķās un tēlotājas mākslas studija “Piebaldzēni”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas