Brīvdabas muzejā notiks Rudens ražas svētki


22.septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Brīvdabas muzejā norisināsies tradicionālie Rudens ražas svētki ar Rudens saulstāvju laika dziesmām, dejām un.


Brīvdabas muzeja Ražas svētki ir tradicionāls pasākums, kas iezīmē rudens sezonas sākšanos. Kad dārza darbi apdarīti un sēņu grozi pielasīti, latviešu zemnieki no laukiem un druvām ved mājās dabas veltes. Tad pulcējas kopā Ražas svētkos, lai viens otra izaudzēto aplūkotu, iemainītu vai ko gardu iegādātos garajai ziemai.


No plkst.12.00 Gadatirgus laukumā savus darinājumus piedāvās keramiķi, kokamtnieki, rokdarbnieki. Būs iespējams apskatīt un iegādāties zemnieku dārzos izaudzētos labumus, gaļas un zivju kūpinājumus, kā arī sieru. Tepat varēs nopirkt medu, zāļu tējas un dažādus amatniecības izstrādājumus - groziņus sēņošanai un ogošanai, keramikas izstrādājumus un koka karotes šīs vasaras pēdējā ievārījuma gatavošanai.


Mazājiem apmeklētajiem būs iespēja izkustēties virvju atrakcijās un izmēģināt savus spēkus loka šaušanā.


Rudens ražas svētku laikā Muzejā notiks Katlakalna II starptautiskais folkloras festivāls. Gadatirgus laukumā uzstāsies Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, Vērgales līvu kopa "Kāndl", folkloras kopa "Abrenīte" no Viļakas novada, sēļu tradīcijas rādīs folkloras kopa "Dignojīši", būs arī Vecsaules kopa "Vecsaule" un Amatas novada folkloras kopa "Ore". Rīgu šajā festivālā pārstāvēs folkloras kopas "Grodi" un "Rāmupe". Festivālā piedalīsies arī viesi no ārvalstīm - Pērnavas dziedāšanas biedrības kopa "Salme naesed" (Igaunija) , Raseiņu kopa "Degule (Lietuva), kā arī norvēģu seno dziesmu, sāmu joiku un senā inuītu dziedāšanas veida pazinēja un praktizētāja Elfi Sverdupa (Norvēģija).


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas