Brīvdabas muzejā sākas ziemas sezona


No 1. novembra Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs sāk ziemas sezonu. Muzeja teritorija par samazinātu ieejas maksu apmeklētājiem būs pieejama katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, vēsta muzeja pārstāvji.


Katru dienu apmeklētājiem atvērta būs Kurzemes zemnieka sēta ar siltu saimes istabu, darba dienās viesus gaidīs Kurzemes zvejniekciema "Lurķu" mājas apkurinātā saimes istaba, bet pēc pieprasījuma tiks atvērtas arī citas ekspozīcijas ēkas.


Vēl šajā gadā muzejs saviem apmeklētājiem ir sarūpējis trīs pasākumus. 10. novembrī ar masku gājienu, dziesmām un rotaļām folkloras kopu vadībā atzīmēs Mārtiņdienu. 16. decembrī muzejā tiks svinēts Bluķa vakars un gādātas dāvanas amatniecības darinājumu tirdziņā. 26. decembrī, kad Ziemassvētki ģimenes lokā aizvadīti, muzejs aicinās uz Ziemas balli, kur gaismas spēles uz apsnigušajām senceltnēm un sniega kupenām noskaņos romantiskai un mierīgai gada izskaņai.


Jau ceturto gadu sniega sezonas laikā, sadarbībā ar aktīvās atpūtas centru "Eži", muzejā būs pieejamas dažāda garuma un sarežģītības pakāpju slēpošanas trases. Tā ir iespēja ne tikai aktīvi pavadīt brīvo laiku, bet vienlaikus arī baudīt muzeja gleznainās ainavas. Brīvdienās un pēc iepriekšēja pieteikuma darbosies arī slēpju noma. Pastāvīgajiem apmeklētajiem pieejamas arī ziemas sezonas abonementbiļetes. Slēpošanas sezonas sākumā muzejā notiks tradicionālais Koka slēpju salidojums.


Ziemassvētkus sagaidot un pavadot, muzejs piedāvās piedalīties interaktīvajā ekskursijā "Nu atnāca Ziemassvētki". Ekskursija paredzēta bērnu grupām latviešu un krievu valodā. Ekskursijas laikā apmeklētāji iepazīsies ar dzīvi Kurzemes sētā, vakarēšanas paražu un latviešu Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām, mācīsies gatavot telpu rotājumus, apmeklēs kalēju un izvizināsies zirga vilktās kamanās.


Ieejas biļešu cenas ziemas sezonā (01.11. - 30.04.) pieaugušajiem 1,50 LVL, pilna laika studentiem 1 LVL, skolēniem un pensionāriem 0,50 LVL, ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2-4 skolas vecuma bērni vai 1 daudzbērnu ģimene) 3 LVL.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas