Brīvdienās Rīgas Motormuzejā notiks Baltijas valstu čempionāts trases automodelismā


28. un 29. janvārī Rīgas Motormuzejs notiks 2012. gada Baltijas valstu čempionāta trases automodelismā pirmais posms. Visa čempionāta norise plānota astoņos etapos dažādās trasēs Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Tā kā Rīgas Motormuzejā pērn atklātā automodelisma trase atbilst starptautiskajiem standartiem, pirmo reizi tik augsta līmeņa sacensības var noritēt tieši šajā trasē. Baltijas čempionu tituli tiek izcīnīti četrās modeļu klasēs, trijās no tām sacensības sestdien un svētdien varēs vērot Rīgā :
  • F1/32   pirmās formulas modeļu sacensības mērogā 1:32

  • ES32 Eirosporta modeļu kopijas mērogā 1:32

  • Es24 Eirosporta modeļu kopijas mērogā 1:24


Jāatzīmē, ka šajās sacensībās savu pašreizējo Baltijas čempiona godu aizstāvēs Latvijas automodelisti Raivis Jansons (F1/32), Jānis Rage – Raģis (ES32) un Jānis Šneiders (ES24).
Sacensību sākums sestdien plkst. 11.00 un svētdien plkst. 10.00, ieeja skatītājiem ar Rīgas Motormuzeja biļetēm.


Jau ziņots, ka līdz ar automodelisma trases atklāšanu Rīgas Motormuzejs nostiprina savas pozīcijas kā pilntiesīgs izglītības centrs, kur skolu jaunatnei apgūt dažādas praktiskas iemaņas - sākot ar metālapstrādi līdz pat elektromehānikai un, protams, arī automodelīšu vadīšanai. Tā jauniešos tiek radīta un nostiprināta interese par eksakto zināšanu apguvi.
Trases automodelisms ir tehnisks sporta veids, kur dalībnieki sacenšas ar pašizgatavotiem miniatūriem, elektriski vadāmiem automobiļu modeļiem (mērogā 1:24 vai 1:32), kuri brauc pa speciāli izveidotu trasi ar īpašām rievām jeb sliedēm. Šī aizraušanās jauniešu vidū Latvijā ir ieguvusi lielu popularitāti un ar to iespējams nodarboties ne tikai Rīgā, bet arī Valmierā, Ventspilī, Mazsalacā, Jelgavā, Daugavpilī un vairākās citās pilsētās.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas