Brīvības ielas kultūras kilometrā plānots sasniegt Ginesa rekordu


Svētdien, 18.maijā, Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu programmas ietvaros, visās Nordea Rīgas maratona distancēs šogad iekļausies jauns trases posms no Brīvības pieminekļa līdz Stabu ielai – Brīvības ielas kultūras kilometrs.


„Brīvības ielas kultūras kilometrā” pie Brīvības pieminekļa, sveicot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, plānots uzstādīt jaunu Ginesa rekordu - izpildīt kopdeju ar visvairāk trejdekšņiem. Trejdeksnis ir unikāls latviešu sitamais instruments, kuram līdzīga nav pat mums tuvākajām valstīm. Šis instruments arī simboliski uzsvērs Latvijas kultūras mantojuma identitāti, kā arī demonstrēs mūsu dejotāju kustības varenību.


Plkst.13.00 pie Brīvības pieminekļa Ginesa rekordam aicināts pievienoties ikviens rīdzinieks, pilsētas viesis un deju kolektīvu dalībnieki, kam līdzi būs trejdeksnis. Par rekorda dejas skaņdarbu izvēlēta topošā deju uzveduma „Lec, saulīte!” dziesma „Saulītes peldināšana”, kas horeogrāfa Jāņa Ērgļa vadībā 18.maijā piedzīvos savu pirmatskaņojumu.


Mēģinājums sasniegt Ginesa rekordu ir tikai viens no „Brīvības ielas kultūras kilometra” notikumiem. „Brīvības ielas kultūras kilometrs” būs īpaša kultūras, mūzikas un sadziedāšanās programma, kas galvaspilsētas centrālo ielu skrējiena dalībniekiem un atbalstītājiem ļaus izbaudīt no kultūrvēsturiska un izklaidējoša skatu punkta.


Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā skrējējus un līdzjutējus izklaidēs kultūras kilometra Nordea skatuves programma, kurā atzītākie Latvijas skatuves mākslinieki atskaņos hitus, kas bijuši populāri no 1914.gada līdz 2014.gadam. Mūzikas punkti trasē plānoti gan 11.novembra krastmalā, kur saimniekos DJ Toms Grēviņš, gan vēl 15 vietās trasē. Katra mūzikas punkta vadmotīvs pieskaņots kādai no Top 15 valstīm, no kurām skrējēji Rīgā ierodas viskuplākajā skaitā. Par godu Latvijas dalības NATO desmitgadei, skrējiena dalībniekus pie Aizsardzības ministrijas Valdemāra un Elizabetes ielas stūrī iepriecinās Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.


„Brīvības ielas kultūras kilometru” simboliski ievadīs „Kultūras goda sardze” - aleja no Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra līdz Brīvības piemineklim, kas būs atvēlēta simtiem koristu un dejotāju, kas sveiks maratona dalībniekus no vairāk nekā 60 valstīm.


Atzīmējot Jāņa Cimzes 200.-to dzimšanas dienu, ikviens, kam tuvas latviešu tautasdziesmas aicināts pie Brīvības pieminekļa pievienoties sadziedāšanās koncertiem un izdziedāt Cimzes dziesmu krājumu „Dziesmu rota” - dziesmas, kas ir neatņemama sastāvdaļa ikvienos Dziesmu svētkos. Dziesmas no visām piecām „Dziesmu rotas lauku puķu burtnīcām” varēs dziedāt trīs sadziedāšanās koncertos plkst.9:00, 11:30, 13:00. Sadziedāšanos programmas muzikālais vadītājs būs Juris Vaivods.


Kori un dalībnieki, kas vēlas iesaistīties „Dziesmu rotas” izdziedāšanā, aicināti pieteikties projekta koordinatorei Dacei Grantei, rakstot uz elektroniskā pasta adresi dace@idejuinstituts.lv.


Ņemot vērā, ka pasākumu laikā iespējami dažādi satiksmes ierobežojumi, dalībnieki un apmeklētāji aicināti ierasties ar velosipēdiem.


Sniedzot atbalstu šī gada nozīmīgākajiem Eiropas kultūras notikumiem Latvijā, kā arī atbalstot aktīvu un videi draudzīgu dzīvesveidu, Rīga 2014 oficiālais apdrošinātājs ERGO piedāvās unikālu iespēju pasākuma apmeklētājiem velosipēdus atstāt apsargātā un apdrošinātā bezmaksas velonovietnē. Tā būs pieejama līdz pat 400 velosipēdiem un Nordea Rīgas maratona laikā – 18.maijā no plkst. 6:30-16:00 atradīsies laukumā iepretim Rīgas pilij.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas