Čaks Noriss atpūšas – latviešiem pašiem savi supervaroņiAS “Latvijas Gāze” iedvesmotā īsfilmu sērija, kas ir pirmais šāda veida projekts Latvijā, noslēdzas ar 3 grandiozām fināla epizodēm, aizvedot skatītājus iedvesmas pilnā ceļojumā. Rakstnieks Osvalds Zebris, pasaules čempions orientēšanās sportā Edgars Bertuks un leģendārais aktieris Āris Rozentāls ir gatavi izmantot jebkurus līdzekļus, lai “apgaismotu” savus skolniekus: pat lidot, aicināt uz aļņu riestu un tēlot mafijas krusttēvu.

Grāmatas kā skrejceļš lidojumam

Epizode “Grāmatu pavēlnieks” ir iedvesmojošs iedrošinājums topošajiem rakstniekiem un daiļlasīšanas konkursu dalībniekiem, kā arī tiem, kuriem literatūra sagādā zobu sāpes. Izrādās – nedaudz piepūles, un grāmatas var kalpot kā skrejceļš visnereālāko sapņu īstenošanai. Galvenais varonis Osvalds Zebris praktiski parāda, ka literatūra līdzīgi enerģijas dzēriensam “ceļ spārnos”. Galvenais varonis ar rakstniecību nodarbojas kopš 2007. gada. Viņa pirmā grāmata – stāstu krājums „Brīvība tīklos” – 2011. gadā novērtēta ar Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Spilgtākā debija”.

Pilsētā vai mežā – “filtrē”, ko runā

Ko darīt, kad pirmo reizi nonāc sev neierastos apstākļos, piemēram, apmaldies mežā? Sens indiāņu sakāmvārds vēsta: “Meklē izeju, bet vienmēr “filtrē”, ko runā”. Diemžēl trīs pilsētnieki, kuru vadone ir šarmantā Sņežana, šo dzīves gudrību nav apguvuši un, lai izkultos no meža, piedzīvo ne mazums kuriozu brīžu. Par laimi, trijotni pavada Virsaitis – Latvijas titulētākais orientierists Edgars Bertuks, kurš sarunā ar mežu uzzina ne vien īsāko ceļu uz mājām, bet arī noskaidro labāko aļņu riesta vietu. Epizodes “Pēdējais virsaitis” galvenais varonis Edgars Bertuks 2012. gadā kļuvis par pasaules čempionu orientēšanās sportā, izcīnot pirmo medaļu kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.

No Romeo līdz “sausiņam” – viens solis

Skatuve ir ne tikai teātrī, katrs no mums ir aktieris un ik dienas stājas publikas priekšā. Cik pārliecināti par sevi būsim, tik veiksmīgs būs rezultāts. “Skatuves krusttēvs”, leģendārais aktieris Āris Rozentāls, demonstrē, ka, šaujot pat ar nepielādētu ieroci, iespējams trāpīt mērķī. Viņa mācekļiem gan krietni jāpatrenējas, jo pat “smagā artilērija” – Šekspīra citēšana – var novest pie tā, ka varoņa vietā izskaties pēc sausiņa. Meistars Āris Rozentāls uz skatuves ir jau vairāk nekā 50 gadu, viņš piedalījies leģendārajās filmās “Teātris”, “Elpojiet dziļi” un joprojām spēlē Dailes teātrī.

“Šī īsfilmu sērija ir komisku epizožu mozaīka, kurā mēs katrs varam atpazīt sevi gan skolotāju, gan mācekļu lomā. Gribam iedrošināt ikvienu, ka tikai no kļūdām veidojas panākumi – tos arī visiem novēlam,” saka uzņēmuma “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis.

Visas īsfilmas skatiet: http://www.lg.lv/supervaronu-meistarklase

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas