Čakša: Jau veidojot valdību, bija vienošanās, ka skolotāju algu palielināšana ir prioritāteTiks pieņemti noteikumi, kas nepieciešami pedagogu algu palielināšanai, intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" teica izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

"Valdību veidojot, koalīcijas partijas deklarācijā vienojās, ka skolotāju atalgojuma pieaugums ir viena no prioritātēm. Mans redzējums ir – lai iegūtu kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību, atslēgas cilvēks ir skolotājs, un tam ir jābūt adekvāti apmaksātam. Pirmais solis ir apstiprināt šodien atalgojuma grafiku pēc būtības un tad to nostiprināt Ministru kabineta noteikumos. MK noteikumos apstiprina minimālo stundas likmi, kas atbilst prasībām par minimālās vai zemākās algas pieaugumu. Tie tiks pieņemti piektdien," sacīja Čakša.

Runājot par protesta gājienu, ministre atzina, ka ir saprotams, kāpēc tāds veidojas: "Skolotāju izdegšana un pārslodze – domāju, tas ir viens no lielākajiem neapmierinātības avotiem. Un tas nav novēršams vienas dienas laikā. Otra daļa ir ilgstoši zemais atalgojums."

Viņa arī apstiprināja, ka pati paredzēto gājienu apmeklēs.

"Runājot ar arodbiedrību, atšķirība veidojas tajā, kā redzam ceļu lielāka atalgojuma sasniegšanai. Ja streika prasībās tika runāts par zemāko atalgojumu, šobrīd sarunās ar LIZDA parādās stāsts par proporcionālu pieaugumu, labākiem atalgojumiem administratīvajā korpusā. Šobrīd fokuss un tas, ko valdība dara ar saviem noteikumiem, ir minimālās stundas likmes pieaugums. Mums [ar arodbiedrību] ir vienota sapratne, ka atalgojumam ir jāpieaug. Bet ne visos punktos mums ir absolūti vienāds viedoklis," sacīja ministre.

Kā zināms, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) padome nolēmusi 24. aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt trīs dienu visas Latvijas pedagogu streiku.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas