Čakša: Mērķis palielināt skolotāju algas ir dienaskārtībāIzglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) paredz drīzumā valdībā apstiprināt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasīto pedagogu algu un slodžu grafiku. To šorīt intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" apstiprināja pati Čakša.

"Mērķis palielināt skolotāju algas ir dienaskārtībā. [..] Tas galvenais mērķis no arodbiedrības, un es to redzu kā savu politisko izaicinājumu, lai mēs apstiprinātu algu pieauguma grafiku, minimālās stundas likmes pieauguma soļus, kas būtu spēkā no 1. septembra," apliecināja ministre.

Viņa norādīja: "[Pedagogu atalgojuma] grafiks ir salikts, bet tas nav apstiprināts Ministru kabinetā. 14. marta sēde ir tā, kurā es plānoju, ka mēs varētu apstiprināt grafiku."

"Algām skolotājiem ir jāpieaug, bet šobrīd mājasdarbu vairāk ir ministrijas pusē. Ir vairākas lietas, kas mums ir jāizdara paralēli, - mēs runājam par skolotāju kvalifikācijas kategorijām un pašvaldību skolu tīklu. Liela daļa resursu slēpjas skolu tīkla optimizācijā," uzsvēra Čakša.

Savukārt runājot par potenciālo streiku, ministre pauda, ka arodbiedrība ir skaidri teikusi, ka eksāmenu laikā skolotāji nestreikos, ja streiks tomēr notiks: "Es negribētu domāt par streika iespēju, bet gan to, ka mēs skaidri ejam uz atalgojuma grafika apstiprinašanu."

Kā zināms, nesaņemot no valdības un nozares ministrijas skaidru vēstījumu pildīt pedagogiem dotos solījumus un novirzīt konkrētus valsts budžeta līdzekļus pedagogu atalgojuma celšanai un darba slodzes sabalansēšanai, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība lēmusi dot valdībai laiku līdz 15. martam, lai tomēr dažādos normatīvajos aktos iestrādātu grozījumus par streika prasību izpildi.

Ja mēneša laikā tas netiks izdarīts, 24. aprīlī ar vērienīgu protesta gājienu tiks uzsākts Vislatvijas pedagogu streiks.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas