Catalyst Latvija vadītāja: Organizācijas pasākumi palīdz uzlabot komandas komunikāciju un to saliedētCeturtdien, 23. februārī, tiešsaistē norisinājās biznesa konference “Personāla vadība 2023”, kas fokusējas uz to, kādi būs tālākie izaicinājumi saistībā ar personāla vadību un kādas tendences būs aktuālas 2023. gadā. Konferencē eksperti diskutēja gan par to, kā pasaules notikumi mainīs tendences darba tirgū Latvijā, gan to, kā motivēt darbiniekus un rūpēties par to labsajūtu, kā aplūkoja jautājumus par komerctiesiskajiem, darba tiesiskajiem un zaļajiem aspektiem uzņēmuma pārejas procesā.

Konferencē piedalījās sabiedrībā un nozarē atpazīstami, savas jomas speciālisti ar visplašāk pieejamo informāciju tieši personāla un uzņēmumu vadītājiem, tostarp arī Catalyst Latvija vadītāja Dace Stīpniece, kas runāja komandas saliedēšanas un pasākumu nozīme organizācijas darbībā.

“Jebkuras veiksmīgas organizācijas pamatā ir efektīva komanda,” uzsvēra D. Stīpniece.

Pēc viņas sacītā, galvenie iemesli, lai organizētu pasākumu, ir socializēšanās un tuvāka iepazīšanās, komandas darbs un snieguma uzlabošana, konkurence un sacensības gara radīšana, tas, lai veidotu komandas garu, motivētu un veicinātu radošumu, kā arī, lai nodrošinātu komunikāciju un labāku sadarbību. "Komunikācija un labāka sadarbība ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc uzņēmums izlemj organizēt pasākumu,” piebilda eksperte.

Tāpat, pēc viņas teiktā, šādi pasākumi uzlabo arī uzņēmuma kultūru, rada prieku, liek darbiniekiem justies novērtētiem, veido sadarbību starp departamentiem, kā arī atklāj potenciālos līderus un uzlabo darbinieku iesaisti, labizjūtu darba vietā.

Savukārt runājot par tiešsaistes vai klātienes pasākumiem, viņa norādīja, ka tiešsaistes pasākumu plusi ir rentabilitāte, ērtība, bet negatīvais aspekts ir personīgo attiecību trūkums un 100% klātesamības problēma. Savukārt klātienes pasākumu priekšrocība ir tāda, ka tie palīdz veidot personīgās attiecības, ilgnoturīgas emocijas un lielāku atgriezenisko saiti, bet vienlaikus ir jārēķinās ar lielāku budžetu un ilgāku plānošanas procesu.

Konferencē piedalījās arī VILGERTS partnere, zvērināta advokāte Jūlija Jerņeva, Latvijas Personāla Vadīšanas Asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga, Printful HR direktore Eiropā Inga Geka, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības PRO prezidente Irēna Liepiņa, sertificēta emocionālās inteliģences praktiķe, GROWING biznesa konsultante un trenere Jana Strogonova, SIA "MetaCoach" mācību centra vadītāja un trenere Laila Snidzāne, kā arī personāla vadības un atlases eksperte, biznesa trenere Elita Kazaine.

Biznesa konferences ir strauji augošs biznesu konferenču organizators, kura rīkotās konferences tiešsaistē un klātienē apmeklējuši jau simtiem dalībnieku. Kopš 2020. gada Biznesa konferences organizējušas jau vairāk nekā 20 konferences par dažādām aktuālām tēmām.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas