Cēsīs atklās lielāko un garāko mākslas galeriju


No 20. aprīļa līdz 20. maijam "Mākslas dienu Cēsīs 2012" ietvaros Cēsīs būs apskatāma lielākā un garākā galerija ielas garumā "".

Mākslas galerija "Lai dzīvo Rīgas iela" tiks atklāta 20. aprīlī plkst. 13 pretī "Zvaigznes ABC" grāmatnīcai, informē Cēsu Kultūras un Tūrisma centra sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Janševska.

Šogad Mākslas dienu akcents tiks likts uz mākslas telpas radīšanu vienā no Cēsu ielām – Rīgas ielā. No 20. aprīļa Rīgas ielas skatlogi pārvērtīsies mākslas darbos, bet tukšās ēkas kļūs par savdabīgām mākslas galerijām.

Rīgas ielas sākumā, vēsturiskajos Raunas vārtos izveidotā instalācija – gleznas rāmis – būs kā vārti, pa kuriem izejot, ikviens gājējs simboliski dosies citā – mākslas pasaulē. Skatlogus rotās ne tikai fotokolāžas, bet arī gleznas, tēlniecības un keramikas darbi.

20. aprīlī plkst. 16 Cēsu Izstāžu namā notiks arī Cēsu novada 39. mākslas izstādes atklāšana. Cēsu novada izstādē piedalās 60 profesionālie mākslinieki un arī "brīvā laika mākslinieki" ar darbiem glezniecībā, tēlniecībā, keramikā, stiklā. No atpazīstamiem jau trešajā paaudzē darbus izstādīs Rozenbergu un Jansonu dzimtas mākslinieki. Izstādē ar darbiem piedalīsies Latvijā pazīstami mākslinieki Ritums Ivanovs, Dzintra Vilks, Reinis Liepa, Jānis Blanks, Laila Balode, Laima Bikše u.c.

Mākslas dienas ietvaros 27. aprīlī Izstāžu namā plkst. 17.30 interesentiem būs Izstāžu nama vadītājas Natas Livonskas priekšlasījums par māksliniekiem -novadniekiem: Birutu Grīsli, Augustu Jullu, Frici Ešmitu, Andreju Jansonu. Cēsu Mākslas dienas norisināsies līdz 20. maijam. Maijā paredzētas Cēsu Mākslas skolas radošās darbnīcas un Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde.

Mākslas dienas rīko Cēsu Kultūras un tūrisma centrs sadarbībā ar Cēsu Mākslas skolu, Cēsu bērnu un jauniešu centru "Spārni", biedrību "Art Cēsis" un Cēsu māksliniekiem.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas