Cēsīs notiks grupas Penguin Cafe pirmais koncerts BaltijāSestdien, 1. decembrī, koncertzālē “Cēsis”, ciklā Ambiente skatuve gaidāms muzikālās apvienības Penguin Cafe pirmais koncerts Baltijā. Šis ir britu komponista un mūziķa Saimona Džefsa pasaulslavenās grupas Penguin Cafe Orchestra tradīciju turpinājums Saimona dēla Artura Džefsa interpretācijā.

Saimons Džefss bija viens no, iespējams, izcilākajiem postmodernisma laikmeta angļu komponistiem, kuru nereti pieskaita pasaules mūzikas aizsācējiem vēl pirms Stinga un Pītera Geibriela. Viņš izveidoja pasaulslavenu apvienību Penguin Cafe Orchestra, kuras atskaņoto mūziku pats Saimons dēvēja par “moderno pusakustisko kamermūziku”. 1980-tajos un 90-tajos gados grupa devās daudzās pasaules turnejās un guva ievērojamu popularitāti.

Pēc Saimona Džefsa nāves viņa dēls Arturs Džefss izveidoja pēctecīgu apvienību, nosaucot to par Penguin Cafe. Tās repertuārā ir gan tēva radītie skaņdarbi, gan paša Artura rakstīta mūzika, kas balstās Penguin Cafe Orchestra filozofijā. A. Džefsa melodijās ieskanas afrikāņu, venecuēliešu, brazīļu, avangarda, minimālisma un klasiskās mūzikas elementi, izmantojot visplašāko mūzikas instrumentu klāstu – stīgas, klavieres, ermoņikas, ģitāras, kalimbas, kā arī elektroniskās mūzikas skaņu cilpas.

Penguin Cafe apvienojušies mūziķi, kas spēlējuši tādās grupās kā “Gorillaz”, “Suede”, “Florence and the Machine” un “Razolight”. Apvienības jaunākais mūzikas albums “The imperfect sea” iznācis 2017. gadā “Erased Tapes” paspārnē.

Pirmās 50 biļetes uz Penguin Cafe koncertu koncertzālē “Cēsis” pieejamas par īpašo cenu 12 EUR.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas