Cēsu Vēstures un mākslas muzejā izklaidējošs un izglītojošs cikls „Kurpes”

No 15. janvāra Cēsu Vēstures un mākslas muzejā aizsāksies jauns lekciju cikls "Kurpes", piedāvājot izglītojošu un izklaidējošu ieskatu sieviešu apavu vēsturē no 1900-tajiem gadiem līdz mūsu dienām.

Ar stāstiem par kurpēm, kas balstīti modes un apavu vēsturē, literatūrā, mūzikā, kino, Cēsu muzeja krājumā un Latvijas sieviešu dzīvēs, iepazīstinās Elīna Kalniņa.Kā to atzinis ne viens vien vēstures pētnieks, mode ir savdabīgs vēstures spogulis. Šoreiz tieši sieviešu kurpes kalpos par savdabīgu atslēgu un būs tās, kas palīdzēs mums apjaust konkrēta laikmeta elpu, saklausīt tā sirdspukstus. Šis būs stāsts par sievietes pasauli Eiropā, Amerikā, Latvijā, Rīgā, Cēsīs, jo kurpēm sieviešu sirdīs vienmēr tikusi atvēlēta īpaša vieta.

Katra lekcija būs veltīta konkrētam vēstures periodam un sniegs iespēju iepazīt to, kā kurpju izskatu ietekmē mode, sabiedrība, slaveni dizaineri, ekonomika, notikumi pasaulē.

Lekcijas iepazīstinās arī ar vadošajiem sieviešu apavu dizaineriem, viņu veiksmes stāstiem un slavenākajiem kurpju dizaina paraugiem, kas spēj pārsteigt pat visvienaldzīgāko vērotāju, ietekmē un nereti diktē modi.

Šīs lekcijas vairos izprati par to, ko un kāpēc velkam kājās, ļaujot ne vien labāk orientēties kurpju stilistiskajā piedāvājumā, bet iespējams uzzināt arī šo to jaunu pašām par sevi!

Lekcijas ir balstītas modes un apavu vēsturei veltītā literatūrā, internetā pieejamajā informācijā par apavu vēsturi, mūzikā, kino, foto un fono materiālos, kā arī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumā un Latvijas sieviešu dzīvesstāstos.

Tematiskas uzkodas un dzērienus piedāvās KafēRīga.

Pirmā lekcija notiks 15. janvārī plkst. 13.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Pils laukums 9) 3.stāvā. Nākamās lekcijas plānotas 22. janvārī plkst. 13.00, 12. februārī plkst. 13.00, 11. martā plkst. 13.00, 1. un 4. aprīlī plkst. 13.00.

Ieejas maksa ir 2 lati.

Avots: svetkulaiks.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas