Ceturtajā adventē Rīgā notiks dažādi svētku ieskaņas pasākumiAr garīgas noskaņas koncertiem, Ziemas saulgriežu svinēšanas tradīcijām un deju lielkoncertu Rīgā sagaidīs ceturto adventi.

Adventes laikā turpinās koncerti Rīgas dievnamos. Rīgas Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā trīs dienas notiks koncerts “Ziemassvētku Balsis” ar jauniešu kora “Balsis” un pūtēju ansambļa piedalīšanos. Savukārt Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs koncerts “Ziemassvētkus gaidot”, bet Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā baroka mūzikas noskaņās būs koncerts “Ziemassvētku mūzika Zviedrijas karalienei Kristīnei”.

22.decembrī iedzīvotāji svētku noskaņu varēs baudīt gan deju lielkoncertā “Saules spēks” ar vairāk nekā 700 dejotāju piedalīšanos, gan Orķestra “Rīga” un solistu koncertā “Ziemassvētku rapsodija”.

Pirms adventes svētdienas Rīgā tiks atzīmēti Ziemas saulgrieži tradicionālās noskaņās ar pasākumu “Bluķa vakars Vecrīgā”, kas notiks 21. decembrī, piedaloties Rīgas un Latvijas folkloras kopām. Ikviens interesents ir aicinās iesaistīties kopīgā bluķa vilkšanas rituālā, kas iezīmē Ziemas saulgriežus kā pagrieziena punktu laika ritējumā, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma - Saule. Bluķa vilkšanas rituāls sāksies Rātslaukumā, tā maršruts virzīsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem, lai noslēgtos atkal šajā pašā vietā.

Ziemas saulgriežu svinēšana kopā ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem, kā arī mūzikas grupu “Tautas muzikanti” risināsies Ēbelmuižas parkā, kultūrtelpā “Strops”.

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem svētku noskaņu raisīs arī vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”, kurā ir apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi. Festivāla rīkotāji arī šogad sola pārsteigt ar mākslinieku ideju oriģinalitāti tapušajos vides mākslas objektos. Ceļvedi festivāla apskatei iespēja atrast tīmekļa vietnē www.eglufestivals.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas